Reklam

BitPay’de Geçici Sorunlar Sebebiyle BTC İşlemleri Yapılamadı

Bitpay 23 Aralık’ta yaşanan ödeme sorunun yalnızca anlık bir sorundan kaynaklandığını ve anında müdahale edildiğini bildirdi. 
12:00
24 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir süre çekim sağlayamadıklarını ifade eden kullanıcılarına cevaben Blockchain ödeme sağlayıcısı BitPay, Bitcoin ödeme seçeneğinin çalışır durumda olduğunu açıkladı.

Geçici Sorun

BitPay adına söz alan bir sözcü The Block’a yaptığı açıklamalarda, “BitPay’in Blockchain ödeme işleme sistemiyle ilgili geçici sorunlar vardı. Teknoloji ekibimiz uyarıldı ve sorunu derhal çözdü.” ifadelerini kullandı.

23 Aralık tarihinde bazı Twitter kullanıcıları BitPay’in Bitcoin ödemelerini gerçekleştirmediğini ifade etti. “Alex_kaul” kullanıcı adlı bir BitPay müşterisi Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Görünüşe göre Bitpay, tüm satıcılar için Bitcoin ödemelerini aniden devre dışı bıraktı. Birkaç mağazayı kontrol ettik ve tablo aynı.” ifadelerini kullandı.

Başka bir kullanıcı “wiz” ise sorunun bir ekran görüntüsünü paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

Bitpay’i sil ve btcpayserver’ı yükle, ‘bitcoinaverage’ adlı bir hizmetin ödeme için Bitcoin’i bile kabul edememesi utanç verici.

Ancak tüm bu yorumların yanında BitPay sözcüsü durumun yalnızca geçici bir sorundan kaynaklandığını ve anında müdahale edilerek çözüldüğü dile getirdi. BitPay, şu anda Microsoft ve Avnet dahil olmak üzere 30.000’den fazla satıcıyı, tüketicilerin çeşitli kripto para birimlerinde ve stablecoin’lerde ödemeleri kabul etmeleri için destekliyor.

BitPay’in Gelişimi

2011 yılında kurulan Bitcoin ödeme sağlayıcısı BitPay geçtiğimiz yıl 1 milyar doların üzerinde kripto para işlemi gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

Bunun yanında BitPay’in Peter Thiel’ın Founders Fund’ı, Nimble Ventures ve Virgin Group gibi önemli şirketler tarafından desteklendiği biliniyor.

Ayrıca daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi BitPay, yaptığı bir duyuru ile üç yeni stablecoin’i daha kullanıma açtığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar