Reklam

BitMEX Verilerine Göre Bitcoin Yüzde 40 Düşebilir!

BitMEX verileri Bitcoin'in (BTC) yüzde 40 düşeceğini göstermekte.
22:00
18 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sebepsiz yere çok sert fiyat hareketlilikleri yaşaması ile ünlense de, kripto para borsalarında yaşanan olaylar sadece BTC’yi değil bütün kripto para piyasasını etkileyebilme özellikleri ile ön plana çıkmakta.

Bitcoin türev ürün platformlarından birisi olan BitMEX de kesinlikle BTC fiyatına direkt etki edebilecek platformlarının başında geliyor. Rptr45 isimli kripto para analisti de ikisi arasındaki ilişkiye ayrı bir parantez açarak, BitMEX’in yakında Bitcoin’in yüzde 40 düşüş yaşamasına sebep olabileceğini dile getirdi.

Bitcoin Düşüşe Mi Geçecek?

BitMEX üzerindeki fonlama oranının son sekiz gün boyunca yüzde 0,01 ile yüzde 0,03 arasında değiştiğine dikkat çeken analist, bunun 2018 yılının Ekim ayından beri görülmeyen bir indikatör olduğunu açıkladı. 2018 yılının Ekim ayında benzer durum yaşandığında Bitcoin’in bundan tam olarak 1 ay sonra yüzde 40 değer kaybettiğini dile getiren analist, tarihin tekerrür etmesi durumunda BTC’nin 4.000 dolar bandına gerileyebileceğini ima etmiş oldu.

Uzun veya kısa pozisyon açıldığında ödenen bir ücret olarak bilinen fonlama oranı ücreti, BitMEX tarafından her sekiz saatte bir değiştirilmekte ve buradaki cansızlık aslında sektörün ciddi bir endişe içerisinde olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin’in uzun vadeli gidişatı hakkında başka bir önemli analistin ortaya koyduğu 4 ihtimali de buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar