reklamı kapat

Bitmain BCHABC Desteğini Geri Mi Çekiyor?

Madencilik ekipman üreticisinin BCHABC’den vazgeçeceği iddiaları var…
16:00
27 Nisan 2019

Çinli ASIC üretici devi Bitmain’in yeni üst düzey yönetim ekibi, Bitcoin Cash ABC’yi desteklemekten vazgeçebilir. Çünkü şirket bunun başarısızlıktan başka bir şey olmadığını düşünüyor.

BTCKING555 adlı bir Twitter kullanıcısı, Bitmain’in yeni üst düzey yetkililerinden duyduğunu iddia ettiği bir bilgiyi takipçileriyle paylaştı. Bitmain’e olan nefretiyle tanınan kullanıcı ünlü madencilik ekipman üreticisi firmanın Bitcoin Cash ABC desteğini geri çekeceğini iddia etti. Paylaşıma göre, Micree Zhang bunu tamamen başarısız buluyor ve farklı projelerle yoluna devam etmek istiyor.

BCHABC Şirkete Zarar Mı Veriyor?

Bitmain’in son zamanlarda zor günler geçirdiğini, 400 milyon dolar civarında kayıp yaşadığını ve halka arz çabalarının karşılıksız kaldığını tüm kripto para piyasası biliyor. Ayrıca Bitmain’in sektördeki lider konumunu kaybetmek üzere olduğu da iddia ediliyor.

Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin Cash’in hard fork’unun ardından ortaya çıkan iki kripto paradan BCHABC’yi desteklemeye karar verdiklerini açıklamıştı. Ancak şirketin diğer ortağı Micree Zhang’ın şu an bunun tam tersi düşündüğü iddia ediliyor. Zhang’a göre bu durum şirkete zarar veriyor.

Öte yandan BTCKING555 daha önce Bitmain’in en büyük yatırımcılarından bazılarının Bitmain’i “büyük bir hayal kırıklığı” olarak nitelendirdiğini de ifade etmişti.

Twitter kripto dünyası ise bu iddianın ardından ikiye bölündü. Bir kısım Zhang’ın bu kararının Bitmain için doğru bir hamle olduğunu düşünüyor. Ancak başka bir kısım da bu haberin bir yanıltmaca olduğunu ve güvenilir bir kaynağa dayanmadığını ifade ediyor.

Bitmain Güç Kaybediyor

Tüm bunların yanında Bitmain uzun zamandır küçülme haberleriyle gündemde yer ediyor. Ancak Btmain’in yaşadığı bu durum kripto paraların asıl amacının lehine gibi görünüyor. Çünkü Bitmain’in piyasa hakimiyeti azaldıkça ekosistem daha merkezsiz bir hal alıyor.

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun