reklamı kapat

Bithumb Borsası XRP, EOS, BCH Yatırma ve Çekme İşlemlerini Devam Ettirdi!

Bithumb kripto para borsası yaşanan hacklenme olayı sonrası üç önde gelen altcoin için para yatırma ve çekme işlemlerini tekrar açtı.
12:00
15 Mayıs 2019

Güney Kore’nin lider kripto para borsalarından birisi olan Bithumb geçtiğimiz 29 Mart tarihinde hacklenmesinin üzerinden birçok kripto para birimi için yatırma ve çekme işlemlerini askıya almıştı. Borsa 15 Mayıs tarihinde yaptığı bir açıklama ile güvenlik önlemleri güçlendirilmiş olan EOS, XRP ve Bitcoin Cash (BCH) için para yatırma ve çekme işlemlerini devam ettirdiğini duyurdu. Yatırma ve çekme işlemleri diğer kripto paralar için ise hala bekletilmekte.

Para Yatırma ve Çekme İşlemleri 1 Ay İçerisinde Açılıyor

Söz konusu üç kripto para birimi için olan yatırma ve çekme işlemlerini devam ettirmesinin en büyük sebebinin ”üyelere verilen rahatsızlığın minimize edilmesi” olduğunu vurgulayan borsa, ilgili gönderinin devamında şunları aktardı:

”Şu an için güvenlik güçlendirmelerinin yapılacağını tahmin ettiğimiz zaman aralığına göre, para yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık olarak bir ay içerisinde yeniden başlatılacak. Bundan sonra sırasıyla fiyat farklılığını ve hizmet dengesini göz önüne alarak devam edeceğiz.”

29 Mart gecesinde yaşanan hacklenme olayında 3 milyondan fazla EOS ve 20.000.000 adet XRP (o tarihlerdeki fiyata göre 6 milyon dolar) hackerların eline geçmişti ancak piyasa bu durumdan çok sert bir şekilde etkilenmedi. İlgili haberin devamını ve hacklenmenin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun