• BTC  :  41.180,34 ₺
  • ETH  :  3.554,50 ₺
  • BCH  :  5.732,81 ₺
  • XRP  :  4,32 ₺
  • BTC 41.180,34 ₺
  • ETH 3.554,50 ₺
  • BCH 5.732,81 ₺

Bitfinex’e Para Gönderimleri Durduruldu – Bitfinex Wells Fargo Davasında Son Gelişmeler

19 Nisan 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto para borsası Bitfinex’e para gönderimlerinin durdurulduğu yapılan açıklamayla gün yüzüne çıktı. Dünyanın en yüksek hacimli bitcoin borsası Bitfinex bankalarla yaşadığı sorunlardan dolayı artık USD deposit kabul edemiyor ve USD çıkış yapılamıyor. Tayvan bankalarının uyguladığı bu ambargonun ne zaman biteceği belli değil. Öte yandan bu durumdan dolayı Bitfinex’te Bitcoin fiyatı 1270 USD’yi gördü, bu durumun ana nedeni platformdan USD çıkışının olmaması ve kullanıcıların Bitcoin satın alarak Bitfinex’ten çıkması.

Diğer yandan Bitfinex Wells Fargo’ya karşı açtığı davayı geri çekti. Borsa, dev Amerikan bankası Wells Fargo’ya bundan bir hafta önce dava açmıştı. Mahkeme kayıtlarına göre davacı şirketlerin avukatları, California’nın kuzeyindeki bölge mahkemesine, gönüllü olarak davayı reddetme bildirisinde bulundu. Bu şirketler şu şekilde listeleniyor: iFinex (borsanın sahibi ve işletmecisi), dijital varlık transfer firması Tether ve Britanya Virgin Adaları merkezli Bitfinex’in iki yan şirketi.

2 hafta önce açtığı davada Bitfinex Wells Fargo’yu, 4 bankanın borsa adına yapılan uluslararası banka havalelerini tamamlamasını engellemekle suçlamıştı. Konuyla ilgili yorumu sorulan Bitfinex temsilcisi Brandon Carps red bildirisini doğruladı. Carps tartışmanın borsa için artık geride kaldığını ima etti. Verdiği röportajda daha fazla bilgiyi kamuoyuyla paylaşacaklarının altını çizen Bitfinex temsilcisi şunları kaydetti:

“Mahkemenin kararını kabul ederek kendi davamızı gönüllü olarak reddettik. En iyi hizmeti çalışmalarımızı mevcut ve gelişmekte olan ilişkilere yoğunlaştırarak verebileceğimizi fark ettik. Yakın zamanda yayınlanması muhtemel bir duyuru hazırlıyoruz ve bir sonraki duyurumuzda konuyu daha ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.”

İlk dava dosyasının bir parçası olarak Bitfinex mahkemeden, Wells Fargo’ya geçici bir sınırlama emri getirilmesi talebinde bulunmuştu. Bu sınırlama emriyle birlikte banka söz konusu banka havalelerini engelleyemeyecekti.

Kullanıcı fonlarının güvenliğine dair ilk kaygılara rağmen dijital para borsası, dondurma işleminin yalnızca banka havalelerinde geçerli olduğunu açıkladı. Bitfinex’in açtığı davanın ilk duruşmasının 25 Nisanda yapılması planlanıyordu.

Diğer cephede ise sükûnet hakim. Sıcağı sıcağına yorum talebinde bulunulan bir Wells Fargo temsilcisi cevap vermekten kaçındı.

ETİKETLER
loading...