X


Bitcoin’lerini Çaldırdığı Düşünülen Kişi, Aslında Dolandırıcı Mı?

Eric Savics Bitcoin bağış kampanyasından sonra kayıplara karıştı.
00:00
9 Temmuz 2020

Eric Savics ismini bundan birkaç hafta önce kripto para sektöründe çok az kişi duymuştu ve kendisi normal bir yatırımcı olarak biliniyordu. Savics, bir oltalama saldırısına kurban gittiğini ve dolandırıcılara bütün hayat birikimi olan 13 Bitcoin’i kaptırdığını duyurduğu gönderisinden sonra bir anda gündeme oturdu.

Bitcoin Dolandırıcısı Mı?

Savics için bir Twitter kullanıcısının girişimi ile büyük bir Bitcoin yardım kampanyası düzenlendi ve ciddi miktarda BTC toplandı. Savics’e yardım edenler arasında Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao ve Blockstream CEO’su Adam Back gibi isimler yer aldı.

Ancak daha sonra ortaya çıkan bir bilgi her şeyi daha da karıştırdı. Savics’in babasının Panama Belgelerinde de adı geçen ünlü milyarderlerden olması, Savics’in yalan söylüyor olabileceği gerçeğini ortaya çıkardı. Babası milyarder olan birisinin bütün birikiminin 13 BTC olduğunun iddia edilmesi, toplulukta şüphe yarattı.

Savics ise bu olayın ortaya çıkmasından sonra kendisine gönderilen BTC’leri tek tek ilgili bağış adreslerine gönderdi ve devamında Twitter hesabını kapatarak kayıplara karıştı.

Bazıları Savics’in basit bir Bitcoin dolandırıcısı olduğunu iddia ederken, bazıları ise onun gerçekten mağdur olduğunu savunmakta. Ünlü Bitcoin yatırımcısı hakkındaki gerçek de hiçbir zaman tam olarak anlaşılmayacak gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar