reklamı kapat

Bitcoin’in Yükseliş Sinyali, Donald Trump’tan Geldi

Donald Trump'ın son açıklaması Bitcoin boğalarını canlandırabilir.
17:21
31 Temmuz 2020

Bitcoin merkeziyetsiz yapıya sahip bir kripto para birimi olsa da bunun küresel olaylardan ve özellikle ABD içerisindeki gelişmelerden ciddi bir şekilde etkilendiği biliniyor. Özellikle Mart ayında 3.700 dolara düşüş ve bunun devamında 10.000 dolara yükselişin ABD hükümetinin Koronavirüs teşvik paketleri ile bağlantılı olduğu biliniyor.

ABD ne zaman daha fazla para basma kararı alsa, lider kripto para birimi de yükselişe geçiyor. Şimdi de ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı iki kritik açıklama ilerleyen günlerde Bitcoin için yükseliş anlamına geliyor olabilir.

Trump, Bitcoin Lehine Bir Karar Verdi

ABD Başkanı Donald Trump, FOX10 Phoenix haber kaynağının aktardığı bilgilere göre bundan sonraki Koronavirüs teşvik ödemelerinin önceki ödemelerden “çok daha fazla” olabileceğini belirtti. Önceki ödeme çeklerinin minimum miktarının 1.200 dolar olduğu düşünülecek olursa, yeni ödemelerle beraber ABD Federal Rezerv’in çok daha fazla para basmak zorunda kalabileceği söylenebilir.

Trump, Çarşamba günü yaptığı konuşmasında “insanları sevdiğim için onların daha fazla para aldığını görmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. Buna ek olarak yine aynı gün yaptığı halka seslenişte ABD seçimlerinin ertelenebileceğini ifade eden Trump, belirsizlik sayesinde Bitcoin fiyatının yükselmesine yol açabilir.

ABD seçimleri daha önce Bitcoin fiyatında büyük dalgalanmalar yaratmıştı ve yine benzer bir olayın olması mümkün. ABD seçimlerinin BTC‘yi hangi yöne taşıyacağı bilinmese de Koronavirüs teşvik ödemelerinin artması kesinlikle fiyatı yukarıya taşıyacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.