reklamı kapat

Bitcoin’in “Büyüklüğü” Dev ABD Bankasına Yetişti

Bitcoin'in toplam değeri, BTC'yi eleştiren bankaya yetişti.
21:27
8 Ağustos 2020

Bitcoin ilk yıllarda bir dolandırıcılık ve finans balonu olarak görülse de daha sonra yaşanan altyapısal ve fiyat bazlı yükseliş bunu dünyanın en büyük bankalarından bazılarına rakip hale getirdi. Aslında kripto para birimlerinin tanınması ve kabulü şu an inanılmaz seviyelere ulaştı.

Geçtiğimiz yıl J.P. Morgan kendi stablecoin’ini piyasaya sürdüğünü açıklarken bu yıl da başka bir dev banka olan Goldman Sachs benzer bir açıklamada bulunup kendi stablecoin’ini piyasaya sürmek için çalışmalara başlandığını vurguladı. Bitcoin ise yaşanan bu devrimin mimarı olarak büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Bitcoin Eleştirmeni Banka, Bitcoin’e Yenildi

Lider kripto para biriminin toplam piyasa değeri 217 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor ve bu miktar ABD’nin en büyük bankalarından olan Bank of America’nın toplam piyasa değerine neredeyse eşit. Bitcoin’i en çok eleştiren bankalardan birisi olan Bank of America’nın şimdilerde Bitcoin’in toplam piyasa değerinin gerisinde kalacak olması aslında kripto para sektörünün ne denli hızlı bir şekilde ilerlediğini gösteriyor.

Bir zamanlar kripto paraları eleştiren bankalar şimdi hem blockchain hem de kripto para teknolojisini kabul etmeye ve bunun gerisinde kalmamak için adımlar atmaya başladı. Önde gelen Bitcoin savunucularından Anthony Pompliano da konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in eninde sonunda bütün bankaları geçeceğini ve üstünlüğünü kabul ettireceğini vurguladı.

Bunun olması için ise BTC’nin yaklaşık olarak 100.000 dolarlık birim fiyata ulaşması gerektiğini belirten Pomp, bu sektörde her şeyin mümkün olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.