reklamı kapat

Bitcoin’in 3.000 Dolara Düşüşünü Bilmişti: İşte Analistin Yeni Tahmini

Bitcoin'in (BTC) yükselişi dip seviyeye bağlı gözüküyor.
08:00
4 Nisan 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz üç hafta boyunca hiç beklenmeyen bir süreç yaşıyor ve sert çakılmasına rağmen toparlanma belirtileri gösteriyor. BTC’nin ayaklanması ile beraber bütün kripto para sektörünün de güç kazanmaya başladığı görülüyor.

Bitcoin’in sadece 2 Nisan tarihinde elde ettiği ani yükseliş bile kripto para piyasasına neredeyse %10’luk bir geri dönüş sağladı ve birçok short pozisyonun tasfiye olması ile beraber kripto para sektörünün üzerindeki satış baskısı da bir nebze sinmiş oldu.

Bitcoin’de Dip Geldi Mi?

Yaşanan fiyat hareketi de birçok kişiye Kovid-19 tabanlı düşüşün ve panik modunun geçtiğini, insanların artık yatırım yapmaya başladığını düşündürttü. Buna rağmen daha önce 2018 yılındaki 3.000 dolara düşüşü bilen bir analist, yatırımcılara dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulundu.

Benjamin Blunts olarak bilinen analist, şu an Bitcoin’in önünde çok farklı yollar olduğunu vurguladı. Analist, şu an için Bitcoin’de dip seviyenin geldiğini söylemenin zor olduğunu belirterek aslında Bitcoin’in hala düşüş yaşayabileceğini ima etmiş oldu.

Analist, normal BTC/USD teknik analizine nazaran daha farklı bir analiz yöntemi, Elliot Dalga indikatörü kullanıyor. Birçok kişi bu yöntemin güvenilirliğini sorgulasa da kendisinin kimse beklemezken 3.000 dolardaki dip noktayı bilmesi aksini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun