X


Bitcoin’e Elveda: Dünyanın İlk Ripple Tabanlı Borsası Açıldı

Ripple topluluğunun önemli üyelerinden BankXRP, XRP tabanlı ilk borsanın açıldığını duyurdu.
20:00
24 Ekim 2018
Okuma Süresi: 1 Dakika

XRP yatırımcıları nihayet XRP tabanlı bir borsaya kavuşuyor. XRP’nin temel para birimi olarak kullanıldığı XRP United isimli borsa dün hayata geçti.

Yeni kurulan borsada yer alan işlem çiftleri şunlar: BTC/XRP, ETH/XRP ve BCH/XRP. XMR/XRP ise Monero cüzdanı entegre edildiğinde işlem görmeye başlayacak.

Borsanın temel amacı, XRP’nin kullanım senaryosunu, XRP’yi “küresel standart” seviyesine getirene kadar ilerletmek. XRP’yi küreselleştirme kampanyasının belki de en iyi örneği Ripple şirketinin uluslararası ödemelerde sunduğu hizmetler. Şirketin başta xCurrent, xVia ve xRapid olmak üzere üç ürünü vardı, ancak yeniden tasarlanan şirket web sitesinde tüm yazılım hizmetleri RippleNet olarak bilinen ürün/hizmetin çatısı altında birleştirildi.

Kripto para işlemciliğinde XRP’nin borsalar arası fon transferinde kullanılabilecek en hızlı dijital para olduğu görülüyor. XRP topluluğu da Binance’in XRP’yi temel para olarak eklemesi için imza kampanyası başlattı.

XRP United’ın kurulmasıyla XRP topluluğunun yalnızca XRP’ye adanmış bir borsası oldu. XRP’nin temel para birimi olarak kullanılmasının sebepleri şöyle listeleniyor:

  • Daha hızlı ve ucuz
  • XRP’nin temel para birimi olması borsaya daha fazla kullanıcı çeker
  • Borsalar arası fon transferinde en hızlı dijital para XRP
  • Diğer borsalar XRP’nin temel para birimi olma fikrine yavaş yavaş ısınıyor
  • XRP “balinalar” olarak da bilinen büyük para taşıyıcılarının ilgisini çektiği için işlem hacmi artabilir
  • XRP’nin popülaritesi düşünüldüğünde bu doğal ve yenilikçi olan şey.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar