X


Bitcoin’de Direksiyon Boğalardan Ayılara Mı Geçti?

Fundstrat Global Advisors şirketinden Robert Sluymer Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi.
20:28
9 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fundstrat teknik analisti Robert Sluymer BTC’nin 1.000 dolarlık düşüşünün ardından direksiyonun ayılara geçtiğini düşünüyor. Sluymer yaklaşık 24 saat içinde yaşanan bu düşüşün ardından BTC’de teknik görünümün büyük ölçüde kötüye gittiğini kaydetti.

BTC’deki söz konusu düşüş gizemli bir balinanın borsalara 100 milyon dolar değerinde BTC göndermesinin ve Goldman Sachs’tan gelen olumsuz haberlerin ardından gerçekleşti. Ancak bankanın CFO’su kısa süre sonra iddiaları yalanladı.

Bitcoin’deki fiyat düşüşünden önce Sluymer BTC için destek seviyesinin 6.600 – 6.800 dolar olabileceğini ve bu seviyenin kırılması halinde 6.000 doların altının tekrar test edilebileceğini açıklamıştı. Bitcoin bugünse 6.100 seviyelerine kadar indi ve çok kısa bir süre içinde bu seviyelerden 6.400 dolara yükseldi.

Sluymer Bitcoin’deki “çok tehlikeli düşüşle” birlikte teknik indikatörlerin “ayıya döndüğünü” vurguladı. Bunun yanı sıra gün için işlemler hariç yatırımcıların uzun pozisyonlara girmesi için bir sebep görmediğini belirten Sluymer, gün için işlem yapan yatırımcıların durmaları gereken noktayı iyi belirlemesi gerektiğini ekledi. Sluymer’ın da işaret ettiği üzere yatırımcılar stop-loss emriyle ve stop emriyle büyük kayıplar yaşamaktan kaçınabilir.

Öte yandan BTC bu yazının hazırlandığı sırada %0,46’lık yükselişle 6.414 dolardan işlem görüyor. BTC’deki işlem hacmi de yaklaşık 4 milyar dolar olarak kayıtlara geçti. Bugün 188 dolara kadar düşen ETH ise %4,97’lik kayıpla 199 dolardan işlem görüyor. Ethereum’daki hacim 1,8 milyar dolar civarında. Yeni haftanın kripto paralar için ne getireceği büyük merak konusu.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar