X


Ünlü Bankadan Yalanlama Geldi

Goldman Sachs hakkında kripto para planlarını iptal ettiği yönünde çıkan haberler bankanın CFO'su tarafından yalanlandı.
08:00
8 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para dünyasının son zamanlardaki gündemini Goldman Sachs hakkında çıkan haberler meşgul ediyor. Dev bankanın son olarak bazı kripto para planlarını iptal ettiği yönünde haberler çıkmıştı. Ancak Goldman Sachs baş mali müdürü Martin Chavez yaptığı açıklamayla bu haberleri yalanladı.

CNCB tarafından 6 Eylül Perşembe günü yapılan bir haberde, dünyaca ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’ın kripto para işlem platformu başlatma planlarının suya düştüğü iddia ediliyordu. San Francisco’da düzenlenen bir teknoloji konferansına katılan Chavez bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

Goldman Sachs CFO’su Chavez şunları kaydetti:

Bu ifadeyi kullanacağımı daha önce hiç düşünmemiştim ama bu haberlerin asparagas olduğunu söylemek zorundayım.

Goldman Sachs’ın 2018 sonunda kripto paralara yönelik bir hizmet birimi başlatmayı planladığına yönelik çıkan haberler geçtiğimiz aralık ayında ilk olarak Bloomberg tarafından gündeme getirilmişti. Ancak daha sonra Business Insider’ın bilinmeyen kaynaklara dayanan 5 Eylül tarihli haberinde ünlü bankanın kripto para işlem platformu başlatma planlarının askıya alındığı iddia edilmişti. Haberde bu kararın gerekçesi olarak kripto para sektöründeki düzenlemelerin karmaşası gösterilmişti. Bu haberleri yalanlayan Chavez söz konusu işlem platformu için henüz erken olabileceğini sözlerine ekledi.

Dünyaca ünlü bankanın adı Bitcoin’le ilişkili vadeli işlem sözleşmeleriyle de anılmıştı. Chavez bu konuda ihtiyaç duyulan şeyin güvenilir bir saklama çözümü olduğunu düşünüyor.

Fiziksel Bitcoin gerçekten ilginç ve iddialı bir şey. Olaya muhafaza etme bakımından yaklaştığımızda Bitcoin’e yönelik kurumsal bazda bir saklama çözümünün getirilmediğini görüyoruz. Bu oldukça uzun bir yol.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar