reklamı kapat

Bitcoin’de Daha Önce Düşüşü Bilen Analistten Yeni Tahmin!

Byzantine General'in yeni tahmini ne?
18:51
16 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin Ağustos ayında 3 kere 12.000 dolar seviyesini test etse de bunların hiçbirinde gerçek bir yükseliş ve kapanış elde edemedi. Geçtiğimiz Salı günü hem Bitcoin hem de Altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşanması birçok yatırımcıyı şaşırtsa da usta bir kripto para analisti bu düşüşü önceden tahmin etmişti.

Herkes Bitcoin’in o gün için 12.000 doların üstüne çıkmasını beklerken bunun düşüş yaşayacağını bilen analist ise Byzantine General oldu. Analist Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Salı günü BTC’nin 11.300 dolara kadar gerileyebileceğini belirtti ve BTC gerçekten de 11.400 dolar seviyesine kadar düştü.

Bitcoin Orta Vadede 13.000 Doları Görecek

Aynı yatırımcı şimdi ise herkesin düşüş beklediği bir anda BTC için yükseliş tahmini yaptı. Uzman isim BTC’ye ve kripto para piyasasına çok fazla “likidite” yani sermaye girmeye başladığını vurgulayarak, yakında (orta vade) 13.000 doların geleceğini beklediğini ifade etti.

Analist buna ek olarak BTC fiyatının yükselişinin haftalık açılışa da bağlı olduğunu belirtti. Eğer Bitcoin 17 Ağustos tarihine yükseliş mumu ile girebilirse gerçekten de ay bitmeden 13.000 dolarının üzerinde kapanış yapıldığına tanıklık edebiliriz.

Bitcoin’in yavaş yavaş ana akım kitlelere de tanıtılmaya başlanması, likidite ve sermaye konusunda etkili olan bir diğer faktör olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.