X

Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatında Bu Nokta 20.000 Doları Getirebilir

Bitcoin fiyatının rallisi bitti mi?
19:51
16 Kasım 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu boyunca birden fazla 16.000 dolar desteğinin altına inerek kripto para yatırımcılarında paniğe sebep oldu. Lider kripto para biriminin bu düşüşü bazılarında paniği arttırırken kripto para analistleri ise konsolidasyonun oldukça normal olduğunu düşünüyor.

Bitcoin Fiyatı 16.000 Dolar Altını Gördü

Hem analistlerin hem de BTC/USD işlem çiftinin tarihsel grafikleri aslında bu düşüşün beklenen mega yükseliş öncesindeki normal bir hareket olduğunu ortaya koymakta. Kripto para yatırımcıları ise 16.500 dolar seviyesine kadar çıkıp tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkacağı günleri beklemeye devam etmekte. Uzmanların Bitcoin fiyat yorumlarına bakıldığında ise birçok analistin tek bir noktaya odaklandığı görülüyor.

btc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin fiyatı 15.966 dolara kadar gerileyip Pazar günü böyle bir kapanış yapsa da Pazartesi günü 16.200 doların üzerinden sektöre girdi ve önemli bir artış kaydetti. Bitcoin’in 15.000 dolar üzerindeki dokuzuncu gününe girilmiş olması teknik indikatörlerin net bir konsolidasyon sinyali vermesine yol açıyor. Her önemli ralli öncesinde hafif bir düşüş yani konsolidasyon görülmesi aslında beklenen bir gelişme.

Düzeltmeler Normal, Hedef 20.000 Dolar

Tanınan kripto para analisti Crypto UB ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında daha yüksek seviyelere çıkılmasının önünde hiçbir engel olmadığını vurguladı. Analist, 16.600 dolara kadar çıkıp buradaki direnç noktasının kırılması ile kesinlikle yeni fiyat rekorunun geleceğini ima etmekte. Bunun devamı için Pazar günü görülen 15.966 dolar seviyesinden 16.150 dolar seviyesine çıkış yaşanması gerektiğini belirten analist aslında bu iddiasında anında haklı çıktı. Analiste göre 16.600 dolar üstünde ise 20.000 dolar seviyesi görülebilir.

BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 16.235 dolardan işlem görmekte ve analistin 16.150 dolar ifadesi gerçekleşti. Ünlü kripto para ve emtia analisti Peter Brandt ise böyle düşüşlerin normal olduğunu ve devamındaki yükselişlerin rekora götürebileceğini belirtti. Brandt, 2017 yılındaki ralli döneminde de benzer şeylerin olduğunu hatırlattı.

BTC’nin Sert Düşüşü Bekleniyordu

BTC, 2017 yılının Haziran ile Temmuz aylarında %34 değer kaybederken bunun bir benzerini Eylül 2020 tarihinde yaşadı. Yani Bitcoin fiyatı gerçekten de 2017 yılındaki gibi konsolidasyonlar ve sert düzeltmeler ile yoluna devam ediyor. BTC/USD işlem çiftinin 16.000 dolar üzerinde kaldığı her an ise rallinin devam ettiği anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar