reklamı kapat

Bitcoin Yatırımcıları Kaç Günde Kâra Geçiyor?

Bitcoin (BTC) yatırımcılarının yüzde 100 kazanç elde etmeleri için kaç gün beklemeleri gerekiyor?
09:00
10 Eylül 2019

Uzmanlara göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa vadeden ziyade uzun vadeli bir yatırım ve BTC yatırımcılarının yaptığı en sık karşılaşılan hata ani düşüşlerde veya yükselişlerde ellerindekini hemen satmaları.

Tam olarak bunu araştıran yeni bir çalışmanın sonuçları ise, ortalama bir Bitcoin yatırımcısının kazanca geçebilmesi için kaç gün yatırımını koruması gerektiğini tespit etti.

Araştırma sonuçlarına göre yüzde 100 oranında kazanç elde etmek için yatırımcıların 1.335 gün, yani 3 yıl ve 8 ay yatırımlarına hiç dokunmaması gerekiyor.

Bitcoin: Sabır İşi

Tabii ki söz konusu zaman aralığında Bitcoin’in hangi seviyeden alındığı da oldukça önemli. BTC Ocak ayında 3.300 dolar seviyesinden işlem görürken, bundan sadece 60 gün sonra değerini ikiye katlamanın eşiğine yaklaşmıştı. Bitcoin’den kazanç elde etmek için beklenmesi gereken süre uzun geliyorsa, S&P 500 gibi önemli endeksler için olan süreyi de kontrol etmekte fayda olabilir.

Aynı firmanın analizine göre S&P 500 endeksinden benzer oranda kazanç elde etmek tamı tamına 23 yıllık bir bekleyişi de beraberinde getirebilir.

Bütün bunlara rağmen Bitcoin’in diğer piyasalardaki varlıklardan çok farklı olduğu ve her an her şeyi yapabileceği de bilinen bir gerçek. BTC ağının hash rate oranı açısından her hafta yeni bir rekora imza atıyor olması da bunun bir kanıtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun