X


Bitcoin Vergiden Muaf Olacak

13:39
23 Ekim 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kısa Haber..

Avrupa Toplulukları Adalet Divanı (the European Court of Justice) geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararla Bitcoin işlemlerinin vergilendirilmeyeceğini açıkladı. Böylelikle Avrupa’da Bitcoin’den katma değer vergisinin alınmasının önüne geçildi.

Financial Times haberine göre, Bitcoin işlemlerinin banknotlar ve madeni paralar gibi var olan resmi para birimleri hükümleri çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiği ve bu nedenle KDV’den muaf olması yönünde karar alındığı bildirildi.

Avrupa mahkemesi ilk kez geçen yılın Haziran ayında Bitcoin vergilendirmesi hakkında incelemelerde bulunmuştu. Mahkeme Bitcoin ve kripto paralar üzerine uzun zamandır değerlendirmelerde bulunuyordu ve sonunda bekleyiş sona erdi. Alınan karar, Avrupa’daki Bitcoin ile ilgilenen ve işlemlerinde kripto para kullanan tüm şirketler için geçerli olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
 • Ali
  7 sene önce

  Bu Türkiye içinde geçerli mi? 🙂

  16
  • Coin Türk
   CoinTürk
   7 sene önce

   Şimdilik Türkiye ile ilgili herhangi bir dava süreci yaşanmadı. O yüzden Türkiye açısından değişen bir şey yok, ne vergi alınabilir ne de vergiden muaf… Gri alanda işin aslı..

   17