f Bitcoin ve Altcoin Biriktirenleri O Tarih Sonrası Büyük Sürpriz Bekliyor! Ünlü Analistten Yeni Tahmin Geldi! › COINTURK

Bitcoin ve Altcoin Biriktirenleri O Tarih Sonrası Büyük Sürpriz Bekliyor! Ünlü Analistten Yeni Tahmin Geldi!

Özet

  • Kripto analisti TechDev, küresel likidite döngülerinin tarihsel eğilimlerine dayanarak Bitcoin'in fiyatında önemli bir artış olacağını öngörüyor.

  • Eğer bu trend devam ederse, TechDev'in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) göre, Bitcoin 2025 yılında veya öncesinde 100 bin doları aşabilir.

  • Analistin LGC'si en büyük kripto paranın 140 bin dolara kadar çıkabileceğini gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
17:25
1 Ağustos 2023

TechDev olarak bilinen anonim kripto para analisti, küresel likidite döngülerinin tarihsel eğilimlerini takip etmeye devam etmesi halinde Bitcoin‘in (BTC) fiyatında önemli bir artış olacağını iddia etti. İşte analistin ortaya koyduğu BTC öngörüsü.

Bitcoin’de Rekor 100 Bin Doların Üzerine Çıkılmasıyla Tazelenebilir

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği TechDev, Çin 10 yıllık tahvillerini (CN10Y) ABD dolar endeksi (DXY) ile karşılaştırarak döngüleri yakından takip ediyor. Analist ayrıca küresel likidite döngülerini büyük merkez bankalarının para basma aktivitesini temsil eden toplam bilançolarıyla da ilişkilendiriyor.

TechDev tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, dünya genelindeki merkez bankaları bilançolarını genişlettikçe küresel likidite yükseliş trendine girmek üzere. Daha da önemlisi, grafik Bitcoin’in fiyat hareketlerinin genellikle küresel likidite hareketlerini taklit ettiğini gösteriyor. Bu durum, mevcut trendin devam etmesi halinde BTC’nin önümüzdeki aylarda hızlı bir fiyat artışı yaşayabileceğini ortaya koyuyor.

Analistin logaritmik büyüme eğrisine (LGC) göre Bitcoin bu trendi izlemeye devam ederse 2025 yılında veya öncesinde rekor tazeleyebilir. Bilmeyenler için LGC’ler Bitcoin’in uzun vadeli en yüksek ve en düşük seviyelerini tahmin etmek için kullanılan ve kısa vadeli fiyat hareketlerini dikkate almayan grafiklerdir. TechDev’e göre, LGC Bitcoin için zirve noktanın 100 bin dolar ile 140 bin dolar arasında olduğunu öngörüyor ve bu öngörü LGC eğrisinin belirli parametrelerine ve dürtü dikliğine dayanıyor. Bu nedenle LGC’nin yaklaşımı yaklaşık bir yaklaşım olarak kabul edilmek zorunda.

En büyük kripto para BTC, yazım sırasında 29 bin doların hemen altında 28 bin 884 dolardan işlem görüyor. Eğer LGC’nin ortaya koyduğu gibi Bitcoin fiyatı 140 bin dolara ulaşması yaklaşık yüzde 380’lik bir büyüme olması anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin güncel fiyatlarla bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 69 bin doların yaklaşık yüzde 60 altında işlem görüyor.

Bitcoin Güçlü Bir Boğa Piyasasının Eşiğinde Olabilir

TechDev ayrıca Bitcoin’in Bollinger Bant Genişliği‘nin (BBW) nispeten düşük bir seviye olan 0,50’nin biraz üzerinde olduğunu bildirdi. Yatırımcılar, düşük volatilite döneminin ardından her iki yönde de önemli bir fiyat hareketine işaret edebileceği için BBW’yi yakından takip ederler.

Analistin paylaştığı grafiğe göre Bitcoin’in BBW’sinin 0,50’ye yaklaştığı son üç örnekte piyasa tam gelişmiş bir boğa piyasasına girdi. Bu günümüzde de en büyük kripto paranın güçlü bir boğa piyasasının eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI