reklamı kapat

Bitcoin Türk Lirası Karşısında Tarihi Bir Rekor Kırdı!

BTC/TRY işlem çiftinde tüm zamanların rekoru kırıldı.
19:22
31 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu haftanın başlarında ani bir hareket ile 11.400 dolara kadar yükselse de o tarihlerde TL karşısında tarihi bir rekor kıramamıştı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.400 doların da üstüne çıkan, bunun yanı sıra ABD Dolarının TL karşısında değer kazanmasını da fırsat bilen BTC, TL karşısında tarihi  rekorunu tazeledi.

Bitcoin TL Karşısında Rekor Kırdı

2017 yılında kırılan rekordan tam olarak 2,5 yıl sonra 79.500 TL seviyesine kadar çıkan Bitcoin, Türkiye’deki yatırımcılar için yeni bir boğa sinyali vermiş oldu. 2017 yılında 20.000 dolara kadar çıkan BTC, USD/TRY işlem çiftinin değerinden dolayı ancak bu seviyeye kadar ulaşabilmişti.

Bitcoin TL karşısındaki bu rekoruna rağmen hala USD bazındaki rekorundan bir hayli uzakta. Bitcoin’in 2017 yılındaki rekorunun üzerine çıkması için neredeyse %80’lik bir yükseliş elde etmesi gerekiyor. Mevcut küresel durum ve ABD ekonomisinin küçülmesi, Bitcoin için oldukça olumlu olarak görülüyor.

Bitcoin‘in yanı sıra ONS Altın ve Gümüş gibi sınırlı arza sahip diğer varlıklar da Koronavirüs pandemisi sonrasında ortaya çıkan küresel krizden faydalanıyor. ONS Altın 11 yıldan sonra tüm zamanların rekorunu kırarken, Gram Altın da TL karşısında rekor tazelemeyi başardı.

ABD’nin mevcut durumu Bitcoin için daha fazla yükseliş görülebileceğini ve belki de USD karşısında da rekor tazelenebileceğini düşündürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.