reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analizi

00:07
23 Nisan 2018
 • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 22.04.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Kripto para piyasasında yatırımı bulunanlar için bir önceki haftadan sonra keyifli geçen bir haftayı daha geride bıraktık. BTC’nin önderliğindeki piyasa bu hafta yukarı yönlü hareket etti ve 4 aylık düşüşün ardından yatırımcılara güven geldi. BTC’nin hareketlenmesiyle birlikte piyasadaki birçok altcoin’in de olumlu yönde tepki verdiğini gözlemlemekteyiz. Fiyatların artması ile birlikte market hacminin de yükselmesinin, piyasadaki güven ortamının sağlanması yönünde olumlu katkı yaptığını düşünmekteyim. BTC’nin bu haftaki fiyat hareketine değinirsek; haftaya 8330$ seviyesinden başladığını, hafta kapanışını 8930$ seviyesinden yaparak %7 değer kazanmış olduğunu görmekteyiz. Şimdi hafta içerisindeki teknik oluşumları inceleyip değerlendirmemize geçelim.

BTC’nin haftaya düşüş ile başladığını görüyoruz. İki gün devam eden düşüş neredeyse C trend desteğine kadar yaklaşmış. Bu seviyeden gelen tepki ile fiyat haftanın geri kalanında yükselişe devam etmiş durumda. Bu hafta içerisinde ise dört aydır beklediğimiz A düşen trendinin (Logaritmik grafikte) kırılımının gerçekleştiğini görmekteyiz. Kırılımdan sonraki bar ise yeniden A trendine bir dokunuş yaparak günü yeşil kapatmış durumda. RSI seviyemiz 70 bölgesine yaklaşmış. Bu gelişmeler neticesinde değerlendirmemize geçelim.

BTC bir önceki haftaki güzel hareketini bu hafta da sürdürerek bizleri mutlu etmeye devam ediyor. Bu hafta gerçekleşen en güzel gelişme ise A düşen trendinin yukarı kırılması oldu. Dört aylık düşüşün ardından bu kırılımın önemli olduğunu düşünmekteyim. Ancak piyasanın olumsuz haberlere tepkisinin sert olmasından dolayı yine de tedbiri elden bırakmamak gerekli. Yukarıda kırılamayacak olan her direnç, belli bir süre baskı oluşmasına neden olacaktır. Halihazırdaki görüntüde ise A trendinin kırıldıktan sonra yeniden test edilmesi ile yükseliş için onay alındığını düşünüyorum. Bu noktadan sonra A trendimiz destek olacaktır. Yukarıda geçilmesi gereken ilk direncimiz ise FIBO 0.236(9396$) seviyesi olacaktır. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise önceki yazılarımda da önemli olduğunu belirttiğim gibi FIBO 0.382(11517$) seviyesi gündeme gelecektir. Piyasa olumsuz seyrederse öncelikle A trendi sonrasında da C ve D trendleri destek olarak takip edilmelidir. RSI tarafında ise yönün yukarı devam ettiğini görmekteyiz. BTC grafiklerinde (günlük) genellikle RSI 70 bandı kırıldıktan sonra fiyat değişiminin çok fazla olduğunu görüyoruz. Yani RSI 70 üzerine çıkarsa fiyatı yakın takibe almak ve fiyat ile RSI arasında uyumsuzluk aramak, düzeltme başlamadan evvel kar realizasyonu yapmak için yararlı olacaktır.

WMA21’in yukarı kırılmasının ardından bu hafta da WMA89’un yukarı kırıldığını görmekteyiz. Bu da görünümü oldukça olumlu hale getirmiş. Ayrıca WMA21’in yönü yukarı çevirmesi de yukarı hareketi teyit eder nitelikte. OV/UV için öncelikli olarak WMA 21’in WMA200’ü yukarı kesmesi takibimizde olmalıdır.

Kanıt Linki

http://proof.link/Sgqyz232f

Hash Değeri

bc46e6bc6bb72539685b28722de4cc5c7139ab6ede5fd3c9a7f8b7ef9d5ecd40

Transaction ID

9acaeac85d69124e4b83fe1c54c998ac87b4b8630bc472c98f21199006648bdc

Transaction Doğrulama

https://chainz.cryptoid.info/ltc/İşbu haber/çeviri COINTURK Markası Sahibi “Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.” tarafından ilişkili içeriğinin varlığının gün, ay, yıl, saat olarak tespiti ve üçüncü kişilere karşı ispatı bakımından uluslararası koruma için Litecoin Blockchain’inde, Avrupa Birliği’nde eIDAS yasaları, Türkiye’de ise 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre nitelikli elektronik servis hizmet sağlayıcılar nezdinde zaman damgalanmıştır. İçeriği kullanımı ve lisans satın almak için : [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Litecoin Telif Koruması:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 • Barış B.
  Barış B.
  1 sene önce

  Yorumunuz için teşekkür ederim. Analizlerimi hazırlarken dikkate alacağım. (Redart’ta benim bu arada 🙂 ismimi güncelledim sadece )

  5
 • hacı
  1 sene önce

  Bu barış b lafı cok dolandırıyor Redart ın analızlerı daha ıyıdı

  5