reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analiz 10.06.2019

08:55
10 Haziran 2019

Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz teknik analizde Bitcoin fiyatının 200 günlük Bollinger Bandının üst bandının üstünde hareketliliğinin devam etmeyeceğini ve bu durum gerçekleşmesi için muhtemel ihtimalleri değerlendirmiştik.

Analizimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak geçtiğimiz hafta içerisinde Bollinger Bandın üst bandının üzerinde duramayan fiyat 7500 $ seviyesine çekilmiş şu an için 7600 $ seviyelerinden işlem görmektedir.

 

Grafikte kırmızı olarak çizilmiş olan 20 günlük hareketli ortalamanın da bu başlayan harekete cevaben Bollinger Bandının içine girmesi istatistiksel olarak yüksek ihtimallidir.

20 günlük hareketli ortalamanın Bollinger Bandı içerisine girme sürecinde bizi yine temel olarak ya bir miktar fiyat gerilemesi ya da yatay fiyat hareketi bekleyecektir.

Her iki koşulda da Bitcoin fiyatının kısa vadede 7.000 $ altını veya 9.000 $ üstünü görmesinin düşük ihtimal olduğu, yatay bir hareketin başladığı söylenebilir. Önümüzün yaz olması nedeniyle, bu hareketin bir müddet daha devam edebileceği söylenebilir.

Ancak kripto değer piyasalarında bir çok zaman teknik analizin çalışmadığı gözlenmiştir. Bu nedenle oluşmasını beklediğimiz bandın üstüne veya altına hareketler ile bandın her iki yöne de kırılması söz konusu olabilir. Bu durumda da fiyat bandın kırıldığı yöne hızlı bir ivmelenme yapabilir.

Yatay hareket tamamlandıktan sonra Bitcoin fiyat yönü piyasanın genel duruşunu belirleyecektir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 03.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun