reklamı kapat

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, EOS ve Tron’u Sert Eleştirdi!

Charles Hoskinson hem EOS'un son hamlesini hem de Justin Sun'ın büyük duyurusunu eleştirdi.
09:00
10 Haziran 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi EOS için durum iyice kritik bir hal almaya başladı.

Hoskinson’dan EOS Eleştirisi

EOS, özellikle Mayıs ayının son haftalarında yarattığı beklentiyi ne yazık ki 1 Haziran tarihinde yapılan açıklama ile karşılayamadı ve 9 dolara kadar çıkan EOS birim fiyatı, 6 dolar bandına geriledi. EOS’un arkasındaki firma Block.one, büyük duyuru olarak Voice isimli sosyal medya platformunu ve bunun EOS ile olan entegrasyonunu duyurmuştu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Hem Cardano‘nun (ADA) hem de Ethereum Classic‘in (ETC) CEO’su konumundaki Charles Hoskinson ise EOS’un bu skandalını eleştirdi ve Voice duyurusunun ”başarısızlık” olduğunu dile getirdi. Hoskinson yakın zamanda yayınlanan Cardano yol haritasında ADA’yı Bitcoin‘den (BTC) 100 kat daha merkeziyetsiz yapmak istediğini vurgulamış ve EOS’un aslında merkeziyetsiz olmadığına değinmişti.

EOS sonrasında Tron‘un (TRX) tartışmalı ismi Justin Sun‘ın son projesine de değinen başarılı CEO, Bitcoin ve kripto para karşıtı Warren Buffett ile yemek yemek için bu kadar para harcamanın sadece tek bir şeye delalet edebileceğini vurguladı:

”Büyük ihtimalle Justin Sun’ın proje fikirleri bitti. Hype makinesini devam ettirebilmek için neler yapmak zorunda olduklarını görmek çılgınca.”

Justin Sun da EOS benzeri bir duyuru ile büyük bir olay açıklayacağını ifade etmiş ancak daha sonra bunun 4.5 milyon dolar karşılığında Warren Buffett ile bir öğle yemeği yemek olduğu ortaya çıkmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun