reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analiz 03.06.2019

10:49
3 Haziran 2019

Bitcoin fiyatı 2019 başı itibari ile yükselişe geçti. Bu yükseliş sürecinde daha önceki hareketlerinde olduğu gibi 11 Mayıs 2019`da günlük fiyatlarla 200 günlük Bolinger Bandının üst bandını kırdı.

Geçen 20 günde halen fiyat bandın üzerinde hareketine devam ediyor. Ancak bu durumun sürdürülebilmesi mümkün olmayabilir.

Fiyatın bu hareketini sürdürerek Bollinger Bandının dışında kalabilmesi istatistiksel olarak çok zor. Özellikle aradan geçen 23 günü düşününce bu durumun kalıcı olamayacağı aşikar.

Bu noktada fiyatın Bollinger Bandının içine dönmesi gerekiyor. Daha önceki Bitcoin hareketlerinde bu bant içerisinde dönmenin en fazla 30-40 gün içerisinde olduğu gözlenmiştir. Bant içerisine dönüş için ya Bitcoin fiyatında bir gerileme olacaktır, ya yatay hareket ile fiyat bir süre sonra bandın içerisine tekrar girecektir.

Birinci ihtimal yani Bitcoin fiyatında bir düzeltme yaşanarak, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda fiyatın $7.500 çekilmesi gerekir. Açıkçası bu ihtimal azalan Volüm Oscilatörünü de düşününce daha ihtimal durmaktadır. Bu durumun olması durumunda önümüzdeki 10 ila 20 gün içerisinde gerçekleşebileceği söylenebilir.

İkinci ihtimal yani Bitcoin fiyatı dar bir bantta hareket ederek, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda fiyatın $ 9.000 ila $ 8.000 arasında bir bant içerisinde hareket etmesi lazım. Bu durumun olması durumunda önümüzdeki 40-60 günlük bir hareket olabileceği söylenebilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 03.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.