X


Bitcoin Son Zamanların En Yüksek Seviyesinde: 745 USD

15:07
1 Kasım 2016

Bitcoin değeri son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz haziran ayında 800 USD zorlanmış ve bu barajdan geri dönülmüştü. Bu tarihten sonra düşüş yönünde hareket devam etti ve Ağustos ortalarında 560 dolara kadar düşüş gözlemlendi. Ekim ayının başında ise 600’lü seviyelerde seyreden Bitcoin’in, Ekim’în ilk haftasından itibaren yükselmeye devam ettiğini gözlemliyoruz.

Piyasalara baktığımızda, yaz aylarında yaşanan madencilik ödül yarılanmasının orta vadeli etkisinin görüldüğü söylenebilir. Nitekim bu yarılanmayla birlikte sirkülasyona çıkan Bitcoin miktarında %50 düşüş yaşanmıştı. Bu da arzın azalmasıyla beraber fiyat artışını orta vadede etkileyen en önemli unsurlardan birini oluşturuyor.

Uluslarası piyasalarda 1 BTC; Bitfinex’te 740, BTC-e’de 719 ve Bitstamp’ta 730 dolardan alıcı buluyor. Bir Bitcoin’in Türk Lirası karşılığı ise CoinTürk İndekse göre 2290 TL.

Uzun ve orta vadede Bitcoin değerinin tırmanacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Kısa vadede ise anlık veya geçici iniş çıkışlar olabilir, yatırımcılara bu dalgalanmalar esnasında dikkatli ve panik yapmadan alım satım yapmalarını öneriyoruz.

frty

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar