Bitcoin Sert Dönemeçte! BTC Fiyatı İle İlgili 2 Uzmandan 2 Çarpıcı Tahmin!

Özet

  • Kripto para analisti DonAlt, Bitcoin'in düşüş trendinde olduğunu ve en kötü durumda 20 bin dolara kadar çekilebileceğini iddia ediyor.

  • Bir başka kripto para analisti Credible Crypto, BTC'nin hala yükseliş trendinde olduğunu ve önümüzdeki dönemde 38 bin dolara yükselmesini bekliyor.

  • Bu iki farklı görüş, Bitcoin piyasasındaki belirsizliği ve çeşitli yatırım stratejilerini yansıtıyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
14:12
2 Ağustos 2023

Yılın başındaki yükselişi yakalayarak büyük kazanç sağlayan kripto para analisti DonAlt, Bitcoin‘in (BTC) artık boğaların kontrolünde olmadığını öne sürerek çöküş uyarısında bulundu. DonAlt gibi yakından takip edilen analist Credible Crypto ise en büyük kripto para 38 bin dolara varan bir yükseliş bekliyor.

DonAlt Bitcoin’de 20 Bin Dolara Varan Bir Geri Çekilme Bekliyor

Anonim kripto para analisti DonAlt, kişisel Twitter hesabından Bitcoin’in artık düşüş trendinde olduğunu söyledi. Analist, 30 bin dolar desteğini kaybetmesinin en büyük kripto paranın 20 bin dolara kadar çekilmesine nede olacağı üzerinde durarak şunları söyledi:

Büyük zaman dilimlerinde nötrden düşüşe geçtik. Yeniden 30 bin doların üzerine çıkana kadar büyük bir düşüş kaçınılmaz olacak. En kötü ihtimalle 20 bin dolara çekilecek.

DonAlt’a göre, 27 bin dolar seviyesi Bitcoin için destek görevi görebilecek olsa da alım yapmak için fiyatın 30 bin doların üzerine çıkmasını beklemeyi tercih edeceğini belirtti:

Boğaların kontrolü kaybetmediğinin ilk işareti fiyatın yeniden 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması ancak boğalar hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. 27 bin dolar güçlü bir destek ama buradan alım yapmak ilgimi çekmiyor. Boğa momentumunu geri kazanana kadar beklemeyi tercih edeceği. Değişen bir şey yok, hala düşüş trendindeyiz.

Credible Crypto’ya Göre Bitcoin Hala Yükseliş Trendinde

Kripto para analisti Credible Crypto ise 30 bin doların altında işlem görmesine rağmen Bitcoin’in yükseliş trendinde olduğu görüşünde. Analist, Bitcoin’in geçen yıl dibe vurmasından bu yana dik rallilerin fitilini ateşlenmeden önce aralık destek seviyelerini kırma eğilimi gösterdiğine vurgu yaparak “15 bin dolardaki dip seviyeden bu yana her bir birikim/konsolidasyon yapısından aynı modeli tekrarlayarak çıkıyoruz. Bir sonraki büyük yükselişin vakti geldi sayılır.” dedi.

Credible Crypto’nun paylaştığı grafiğe bakıldığında Bitcoin’de 38 bin dolara doğru bir rallisi öngördüğü görülüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar