reklamı kapat

Bitcoin Opsiyonlarının Yüzde 60’ı İçin Son 6 Gün!

Bitcoin opsiyon sözleşmeleri için kritik gün yaklaşıyor.
17:41
21 Haziran 2020

Kripto para piyasasının aylardan beri devam eden konsolidasyon süreci henüz bitmedi ve uzmanlar bu konuda yakında bir değişim olabileceğini düşünüyorlar. Bitcoin’in 10.000 dolar ile 9.000 dolar arasında sıkışıp kalması, 6 gün sonra görülecek büyük gelişme ile bitebilir. Bunun gibi konsolidasyon süreçlerini genellikle sert fiyat hareketlerinin bitirdiği biliniyor ve Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin %66’sının süresinin dolacak olması da buna örnek gösterilebilir.

Bitcoin’in aylık ve çeyrek dönemlik opsiyon sözleşmelerinin %66’sının 26 Haziran tarihinde sona erecek olması, Arcane Research’e göre her şeyi yeniden belirleyebilecek etkiyi yaratabilir. Arcane Research tarafından yapılan açıklamaya göre 26 Haziran tarihinde 1 milyar dolara yakın Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi bitecek.

Bitcoin Opsiyonlarında Kritik Gün

Bu da açık Bitcoin opsiyon pozisyonlarının %60’ına denk geliyor. Arcane Research araştırmacıları bu durumun spot piyasadaki BTC fiyatı üzerinde çok sert bir etki yaratabileceğini ve yeni pozisyonların açılmaması durumunda düşüşün 8.000 dolar seviyelerine kadar inişi beraberinde getirebileceğini vurgulamaktalar.

Bitcoin için tehlike işaretleri sadece bununla da sınırlı değil. Bitcoin’de ayı piyasası sinyali veren 3 teknik gösterge de Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin son gününün yaratacağı etki ile beraber spot piyasadaki fiyatı sert bir şekilde etkileyebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin’in Koronavirüs ikinci dalga korkuları ile ise yükseliş yaşayabileceği düşünülüyor.

Bütün bu ikilemlerin ve belirsizliklerin sonucu ise yaklaşık 1 hafta sonra ortaya çıkacak ve BTC yatırımcıları çok sert bir volatilite ile karşılaşacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.