X


Bitcoin Neden Yükseliyor? Bu Haftanın Bitcoin (BTC) İçin Önemi ve Olumlu Gelişmeler!

Bitcoin aşağı yönlü hareketini duraklattı, fiyat yeniden 30.000 doların üzerine çıktı. Peki bunun sebepleri ne? Bitcoin (BTC) için ne gibi olumlu gelişmeler oldu?
10:04
21 Temmuz 2021

Bitcoin (BTC) gece başladığı yukarı yönlü testi nihayet sabah 07:00 sularında tamamladı. Kritik seviye olan 30.000 dolar yeniden aşıldı. Bildiğiniz üzere 30.000 dolar altı fiyat 24.000 seviyelerine kadar düşüş riskini barındırıyordu. Peki güncel Bitcoin fiyat görünümü nedir?

Bitcoin (BTC) Yükseliyor

Bayram gecesi büyük satış baskısı yiyen Bitcoin iyi bir alım fırsatı sundu. Özellikle Ethereum gibi güçlü altcoinler çok cazip fiyatlara indi. Geri dönüşün başlamasıyla birlikte yatırımcılar zararlarının önemli bir kısmını kurtardı. Özellikle 30.000 seviyelerini stop alan kullanıcılar çok ucuz rakamlardan altcoin alma imkanına kavuştu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareketini devam ettirebilmesi için 30.500 doların üstünde kalması ve kademeli olarak 31.500, 32.800 seviyelerini koruması gerekir. Elbette henüz düşüşün tam olarak bittiği söylenemez. Ancak yükseliş için çok güzel haberler var.

Şu saatlerde Bitcoin fiyatı 30.870 doların üzerinde bulunuyor.

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor, Olumlu Gelişmeler

Öncelikle bu akşam 19:00’da The Bitcoin Word etkinliğinin Elon Musk oturumu başlayacak. Burada Musk eğer SNL şovdaki gibi saçmalıklar yapmazsa Bitcoin fiyatı yükselecektir. Elon Musk’ı ilk defa ciddi olarak Bitcoin konuşurken görebiliriz. Tesla’nın yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacağı haberini de buradan duymamız mümkündür.

Bu akşam başlayacak etkinlik direkt olarak kurumsal yatırımcıları hedefliyor. Daha önce detaylarını paylaştığımız programda çok önemli konuklar olacak. Son birkaç ayda ciddi anlamda düşen kurumsal ilgi Elon Musk öncülüğünde yeniden başlayabilir.

Bu hafta Pazartesi itibariyle Grayscale 40.000 BTC değerinde GBTC hissesinin kilidini açtı. Tam üç gündür GBTC hisseleri deli gibi alınıyor. ARK Invest pazartesi günü aldığı hisselere yaklaşık 100.000 GBTC daha bugün ekledi. Rothschild Investment Corporation GBTC yatırımlarını 4,2 milyon dolara çıkardı. Rakam her ne kadar küçük olsa da yatırım yapan firma son derece önemlidir. Dünyanın en zengin aileleri artık kriptoya daha yoğun ilgi gösteriyor.

Öte yandan Hindistan’da muson oturumları başladı. Fakat kripto yasası henüz meclise gelmedi. Bu haberi fiyatlayan Bitcoin yasaklar gelse dahi artık ciddi anlamda etkilenmeyecektir. Yani bugün itibariyle Bitcoin ve altcoinler için yeşil grafikler görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar