X


Bitcoin Milyonerlerinin Sayısında Büyük Düşüş: 7 Ayda %32 Eridi

Yılın başından bu yana toplam piyasa değerinde yaklaşık bir trilyon dolarlık kayıpla sonuçlanan kripto para piyasasındaki aşağı yönlü baskının doğrudan bir sonucu olarak, Bitcoin'de en az 1 milyon dolar veya daha fazlasını tutan adreslerin sayısı düştü.
14:45
28 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yılın başından bu yana toplam piyasa değerinde yaklaşık 1 trilyon dolarlık kayıpla sonuçlanan kripto para piyasasındaki aşağı yönlü baskının doğrudan bir sonucu olarak Bitcoin‘de en az 1 milyon dolar tutan adreslerin sayısı büyük oranda düşmüş durumda.

Bitcoin Milyonerlerinin Sayısı 7 Ayda %30’dan Fazla Düştü

BitInfoCharts.com‘un sağladığı verilere göre, 28 Mayıs 202 itibariyle BTC‘de en az 1 milyon dolar veya daha fazlasını tutan adreslerin toplam sayısı 77 bin 936. Adreslerin 5 bin 856’sının toplam bakiyesi yaklaşık 10 milyon dolar, kalan 72 bin 80 adresin bakiyesi ise 1 milyon dolar veya daha fazlasından oluşuyor.

Wayback Machine isimli web arşiv aracı kullanıldığında, Bitcoin’de 1 milyon dolar veya daha fazlasını tutan BTC adres sayısının, 5 Ocak’ta 99 bin 92 olduğu ve o zamandan bu yana yaklaşık yüzde 21,34’lük düşüş olduğu görülüyor.

Bitcoin milyonerlerinin sayısı Ocak ayının başından bu yana önemli ölçüde azalmış olsa da özellikle Bitcoin milyonerlerinin sayısının zirve yaptığı 2021’in Ekim ayından bu yana kaydedilen düşüş çok daha dikkat çekici. 28 Ekim 2021’de 116 bin 139 olan Bitcoin milyonerlerinin sayısı o tarihten bu yana yüzde 32,89 oranında düştü.

“Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek”

Düzenleyici incelemeleri, çalkantılı piyasalar, jeopolitik huzursuzluk ve enflasyondaki artışla birlikte yükseltilen faizler gibi faktörlerin birleşimi en büyük kripto para biriminin performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bazı analistler hala Bitcoin’in fiyatının yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

Deutsche Bank Research’ten kıdemli analist Marion Laboure, Bitcoin‘de yükselişin sürmesini beklediğini “Bitcoin’de sınırlı bir arz var; Bitcoin’in arzının yüzde 90’ından fazlası zaten dolaşımda ve artan taleple birlikte sabit bir arzınız olduğunda geçen yıl gördüğümüz gibi fiyatlar yükselme eğilimdedir.” şeklinde açıklıyor.

CoinMarketCap‘in verilerine göre, Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,69 ve önceki haftaya kıyasla ise yüzde 1,68’lik düşüşle 28 bin 804 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar