X


Bitcoin Madencilik Şirketi, İngiltere’ye Rağmen Teksas Operasyonunu Kuruyor.

Argo Blockchain, Galaxy Digital'den aldığı kripto teminatlı krediyle İngiltere düzenleyicilerine rağmen Teksas madencilik operasyonunu kuruyor.
22:57
29 Haziran 2021

Bitcoin Madencilik Konseyi üyesi Argo Blockchain yeni madencilik tesisini Teksas’ta kuruyor. Üstelik bu operasyonun kurulması için Galaxy Digiltal’den önemli miktarda kredi de kullanılacak. Bu krediye teminat olarak ise Argo Bitcoin’lerini gösteriyor. İngiliz FCA’nın kripto karşıtı açıklamalarından sonra duyurulan bu yatırım dikkat çekti.

Argo Blockchain Teksas’da Madencilik Yapacak

İngiltere merkezli kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, İngiltere Finansal Davranış Otoritesinin (FCA) kripto para borsalarına karşı başlattığı savaşa rağmen yatırımlarına ara vermiyor. Batı Teksas bölgesinde bir operasyon kurmayı planlayan şirket faaliyetlerini genişletmeyi hedefliyor. Özellikle Teksas eyaleti kripto para madencilerini bölgeye çekebilmek için bazı imtiyazlar planlıyor.

Bölgenin yaşadığı enerji kesintilerini bir kenara bırakırsak nispeten ucuz enerji kaynaklarıyla Teksas şirket için kazançlı bir yatırım sahası olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Galaxy Digital Kripto Teminatlı Kredi Veriyor

Argo Blockchain elindeki Bitcoin varlıklarını teminat göstererek kuracağı operasyon için 20 Milyon dolar kredi aldı. Galaxy Digital tarafından sağlanan kredi bölgede çalışmalarına başlanan madencilik operasyonunu genişletilmesi ve işletme giderleri için kullanılacak.

Argo CEO’su Peter Wall yaptığı açıklamada ellerinde Bitcoin tutmaya kararlı olduklarını göstermek için Bitcoin’lerini teminat olarak gösterdiklerini söyledi.

Teksas’da 320 Dönüm Arazi Alınmıştı

Argo bölgede bir operasyon kurmak için yakın zamanda 320 dönüm arazi almıştı. Temin edilen krediyle birlikte bölgenin ucuz enerjisinden faydalanarak daha kazançlı madencilik yapabiliyor olacak. Üstelik Teksas enerji üretimini büyük ölçüde yenilebilir kaynaklarla yapıyor. Yani bu yatırım Bitcoin’in karbon ayak izinin düşürülmesine de olumlu katkıda bulunacak.

Şirketin hali hazırda 1.108 Bitcoin (BTC)’si bulunuyor. Bu yıl Argo Blockchain operasyonları toplam 716 BTC çıkardı.

Argo Blockchain İngiltere’ye Rağmen Operasyonu Kuracak

Birleşik Krallığın kripto para borsalarına karşı aldığı cepheye rağmen Argo Blockchain yatırımlarına devam etmekte kararlı.

FCA kısa süre önce Binance borsasına faaliyetlerini durdurma talimatı vermişti. Düzenleyici kurum daha katı bir tutum sergilerken, FCA’ya başvuruda bulunan 64 kripto ve blockchain şirketi lisans başvurularını geri çekti. Binance için İngiltere’den uyarı haberini daha önce sizinle paylaşmıştık.

Son olarak Argo Blockchain’in yatırımcı kararı FCA’nın tutumuna karşı bir tepki olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar