X

Bitcoin Madencilik Konseyi Q2 Raporunu Yayınladı: Tesla Bitcoin (BTC) Kabul Edecek Mi?

Verilerin %50'yi aşması ile birlikte tüm gözler Tesla CEO'su Elon Musk'a çevrildi.
15:26
2 Temmuz 2021

Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), 2021’in ikinci çeyreği için Bitcoin ağının yenilenebilir enerji kullanımında %56’ye kadar ulaştığını gösteren ilk verileri paylaştı. Verilerin %50’yi aşması ile birlikte tüm gözler Tesla CEO’su Elon Musk’a çevrildi.

Elon Musk Ne Yapacak?

Bitcoin Madencilik Konseyi, geçtiğimiz gün yılın ikinci çeyreği raporunu yayınladı. Verilere göre Bitcoin ağının yenilenebilir enerji kaynağı kullanımı %56’ya kadar yükselirken sürdürülebilir endüstrilerden biri haline getirdi. 13 Mayıs 2021’de Tesla, eko-bilinç bir adım olarak Bitcoin’i ödeme yöntemlerinden çıkarmıştı. Ancak bilindiği üzere Elon Musk, Bitcoin madencileri %50 oranında temiz enerji kaynaklarını kullanırsa Tesla’nın tekrar Bitcoin kabul edebileceğini aktarmıştı. Bu bağlamda tüm oklar Elon Musk’a çevrildi.

Bitcoin Ağı Yenilenebilir Enerjiyi Kullanıyor

BMC’nin yılın ikinci çeyreği araştırmalarının sonuçları,  aktif Bitcoin ağından küresel enerji tüketimi bilgilerinin %32’sine ulaştı. Araştırmada, Bitcoin madencileri tarafından sürdürülebilir enerji tüketiminde %56’ya ulaşılması ve küresel madencilik elektrik kullanımında %67 sürdürülebilir kaynakların kullanımı kaydedildi. BMC’nin ilk üç aylık operasyonları Bitcoin madenciliği hakkındaki mitlerden birini kırarak tam anlamıyla göz kamaştırdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

MicroStrategy CEO’su ve BMC’nin önemli üyesi Michael Saylor brifingde şunları aktardı: “Bitcoin madencilik endüstrisi hakkında, özellikle Bitcoin enerji kullanımının doğası ve ölçeği hakkındaki yaygın yanlış anlamaları açığa kavuşturmakla birlikte halka ve politikacılara kritik bilgiler sağlamak için gönüllü olarak bir araya geldiğini görmekten memnuniyet duyuyorum.”

BMC’nin son gündemi, Çin’in kripto hamleleri ve kripto para madenciliği hash gücünde küresel bir düşüşün ortasında bir rota değiştirici olabilir. Block & Core Scientific’in kurucusu Darin Feinstein, Çin baskısının nasıl Bitcoin lehine çalışacağını açıkladı: “Çin, küresel Bitcoin ağının yüzde 60’ından fazlasını kapatmasına rağmen, Bitcoin ağı sıfır kesinti yaşadı. Tehlike çanları çalmadı, iflas kaydedilmedi ve altyapısını daha fazla alana yayarak özgürlüğe adapte oldu. Ağ her zamanki gibi güçlü kalıyor. Sadece problemleri görmezden gelip, ilerliyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar