reklamı kapat
  • BTC  :  24.837,45 ₺
  • ETH  :  743,99 ₺
  • BCH  :  1.302,22 ₺
  • XRP  :  2,40 ₺
  • NGC  :  0,79 ₺
  • BTC 24.837,45
  • ETH 743,99
  • BCH 1.302,22

Kripto Para Madencilik Füryası: ABD’de Grafik Kartları Yok Satıyor

7 Haziran 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Kripto para madenciliğinin yeniden canlanması sonucunda grafik kartları yok satıyor. Bilginin kaynağı Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde çalışan distribütörler…

Müşterilerin kullanımı ve çeşitli amaçlar için kartlar üreten AMD şirketi, hem yeni hem de eski ürünlerine “yoğun bir talep” olduğu açıklamasını yaptı.

AMD temsilcisi hafta başında CNBC’ye verdiği röportajda şunları kaydetti:

“Online oyun piyasası hâlâ bizim önceliğimiz konumunda. Polaris temelli tekliflerimiz için yoğun bir talep olduğunu görüyoruz. Oyun sektörü ve yeniden yükselen kripto para madenciliği piyasasında kullanılan bu ürünlerimizin rağbet görme sebebi güçlü performans göstermeleridir.”

Bitcoin’de ve altcoin’lerin en büyüğü Ethereum’da (ETH) tekrar meydana gelen fiyat yükselmesi her iki paranın da tüm zamanlar rekorunu geliştirmesine sebebiyet verdi. Hâl böyle olunca pastayı gören çoğu kişinin iştağı kabardı ve pastaya batırmak için yeni çatal arayışı başladı.

Kullanıcıların bitcoin ağıyla ilişkili olan artan işlem ücretlerine dair şikâyetleri giderek artıyor. Ethereum’un madencilik ekosistemi ise kullanıcılar için görece erişilebilir ve madenciler için görece kârlı durumda.

Dev perakende satıcıları Newegg, Amazon ve Best Buy’ın yaptığı araştırma, kripto operasyonlar için gereken AMD grafik kartı modellerinin büyük bir kısmının tükendiğini ortaya koydu.

Araştırma metninde bunun yanı sıra ilginç bir cümle yer alıyor:

“Beklendiği gibi eBay açık artırma satıcıları, ürün listelerine kripto para adlarını ekleyerek bu trendi avantaja çeviriyor.”

Geçtiğimiz hafta Çin’in Szechuan şehrindeki bitcoin madencilik çiftliklerini konu alan haberler yapılmıştı. Haberlerde elektriğin ucuz olduğu ve yasal düzenlemelerin olmadığı şehirde çiftliklerin ileride yaşanması olası yasal zorluklar sebebiyle kapanmaya veya taşınmaya zorlandığı yazılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.