X


Bitcoin Karşıtı Peter Schiff Bu Kez Altcoin’leri Hedef Aldı: “Saatler İçerisinde Patlayabilir”

Bitcoin düşmanı Peter Schiff, kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumunu değerlendirdi.
14:51
21 Eylül 2021

Kripto para sektörüne şüpheyle bakanlardan ünlü isim Peter Schiff, altcoin piyasasının 24 saat içerisinde patlayabileceğini kaydetti. ShiffGold CEO’su ve ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumunu değerlendirdi. Bitcoin ve genel olarak altcoin piyasası hakkında düşüncelerini ifade eden Schiff, yine açtı ağzını yumdu gözünü.

Liderin Gerilemesinin Akabinde Bitcoin Karşıtları Sahneye Çıktı

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolar bandına gerilemesi, karşıtlarının sahneye çıkmasına yol açtı. Ünlü Bitcoin karşıtı iş insanı Peter Schiff, Bitcoin ve altcoin‘leri hedef alan açıklamalarda bulundu. Schiff, mevcut piyasa durumunda satış baskısının duruma hakim olduğunu ve bunun derin bir fiyat düşüşünü tetikleyeceğini düşünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Schiff, mayıs ayından görülen büyük fiyat düzeltmesine atıfta bulunarak satış baskısı ile fiyatların bir gecede patlayabileceğini aktardı. Piyasadaki mevcut düzeltme sırasında Bitcoin ve altcoin’lerin kaybı çift hanelere ulaştı. Piyasa analistleri, kripto para piyasası düzeltmesinin Çin merkezli Evergrande şirketinin potansiyel kepenk indirme hareketi ile ilişkili küresel risklerin artışına bağlı olabileceğine inanıyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin 43.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Güçlü düşüş trendinin ardından BTC 40.000 dolardan geri dönerek güvenli bölge inşa etme girişimlerinde bulunuyor. Şu an için ne yukarı ne aşağı bir fiyat sekansı izleyen BTC, düşüş trendi hareketinin ardından yükseliş çekici olarak bilinen bir mum oluşturuyor.

Peter Schiff’in Görüşleri

Bununla birlikte Peter Schiff, Bitcoin’in finansal sistemlerden maliyetleri ve gecikmeyi kaldırma potansiyelinde bahseden yorumculara sert yanıt verdi:

Bitcoin’in yapacağı tek şey onu satın alakacak kadar aptal insanların cebinden çıkan parayı almaktır.

Geçtiğimiz dönemlerde Schiff, Bitcoin‘in bir hedge varlık olarak altının yerini aldığını gerçeğini onaylamıştı. Euro Pacific Capital CEO’suna göre, Bitcoin yeni bir popüler hedge varlığı haline bürünürse potansiyel bir ralliye çıkabilir. Birçok Bitcoin karşıtı gibi altını Bitcoin‘den üstün gören Schiff, çelişkili açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar