X


Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Oldu? Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Kripto para piyasası 29 Eylül Cumartesi gününü karmaşık bir tablo çizerek tamamladı.
10:30
30 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası 29 Eylül Cumartesi gününü küçük oranda düşüşle kapattı. Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı 6.600 dolar seviyesinin altında seyrederken altcoin’lerin fiyatlarını gösteren grafikler karmaşık bir tablo çizdi. İlk 20 kripto paranın bazıları değer kaybederken bazıları da önemli ölçüde değer kazandı. Haberin hazırlandığı sıralarda piyasanın toplam değeri 222 milyar dolar civarında tespit edildi.

Bitcoin (BTC) 6.700 dolar seviyesinde destek aramış ancak bulamayınca yeniden 6.600 doların altına gerilemişti. Bitcoin haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verilerine göre son yirmi dört saati %0,5’lik bir düşüşle kapadı ve 6.577 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde fiyatını 6.700 doların üzerine çıkarmayı başaran BTC haftalık ve aylık göstergelere göre değer kaybetti. Bitcoin’in piyasa üzerinde sağladığı hakimiyet oranıysa %0,6 oranından geriledi. Başka bir deyişle Bitcoin sabit kalırken altcoin’ler değer kazandı.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ise kayda değer bir yükseliş gösterdi. Son verilere göre ETH fiyatı günü %4,5’lik bir artışla tamamladı ve 229 dolar civarında seyrediyor. Gün içerisinde büyük dalgalanmalar yapan Ethereum, fiyatını 215 dolara kadar düşürmüştü.

Sahip olduğu piyasa değeri açısından en kıymetli üçüncü kripto para Ripple (XRP) da artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde adeta şaha kalkarak ETH’yi yerinden eden XRP 29 Eylül gününü %5,5’lik bir artışla sonlandırdı. Ripple’ın aylık bazdaki fiyat artışıysa yaklaşık %60 oranını işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI