reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı Mevcut Düşüşe Rağmen Hala Kazançlı Mı?

Bitcoin yatırımcılarının bu düşüş sonrası endişelenmeleri normal mi?
17:51
28 Haziran 2020

İlk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin, uzun süredir 9.800 dolar seviyesinin üstünde tutunmayı başarsa da geçtiğimiz hafta itibariyle ciddi bir düşüş trendine girdi ve 9.000 doların bile altına geriledi. Bitcoin’în 8.700 dolara kadar gerilemesi birçok kaldıraçlı işlem platformunda alım emirlerini tetikledi ve BTC düştüğü gibi ciddi bir artışla 9.000 doların üstüne çıktı.

Yatırımcıların birçoğu ise bu son hareket sonrası Bitcoin yüzünden ciddi zarara girdiklerini belirtmeye ve Twitter’da birçok analistin tweet’lerinin altını soru ile doldurmaya başladılar. Önde gelen bir kripto para analisti Michael van de Poppe ise Bitcoin’in bu düşüşüne rağmen hala oldukça kazançlı olduğunu ve topluluğun paniğe kapılmaması gerektiğini belirtti.

Bitcoin Hala %120 Avantajlı

Poppe, Bitcoin’in bu volatilitesinin oldukça normal olduğunu, yatırımcıların bu gibi küçük düşüşler nedeniyle endişelenmemesi gerektiğini vurguladı. Poppe, Bitcoin’in 9.000 dolar seviyesine kadar düşmesine rağmen 12 Mart tarihinden bu yana hala %120 gibi bir artış elde ettiğini ve bunun birçok geleneksel varlıkta olmayan bir artış olduğunu ifade etti.

Bitcoin’in özellikle hafta sonları bunun gibi sert hareketler yaşadığını ve yatırımcıları endişelendirdiğini belirten Crypto Michael, yatırımcılara “rahatlayın” çağrısında bulundu.

Bitcoin’in hafta sonlarında sert hareketler yaşaması aslında yatırımcıların birçoğunun alıştığı bir durum olsa da acemi yatırımcılar bu konuda hala sıkıntılar yaşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.