X


Bitcoin Fiyatı Kıpırdanmaya Başlıyor – BTCTürk’te Alım Fırsatları

18:00
21 Nisan 2016

Bir kaç aydır kripto para yatırımcılarının pek de alışık olmadığı bir şekilde yatay bir seyir izleyen Bitcoin fiyatı son bir kaç gün içerisinde yukarı yönlü hareketlenmeye başladı.

Bitcoin 420 dolar seviyesinde uzun bir süre sabit kalmıştı. Son bir haftada ise küçük de olsa hareketlenmeler yaşanmaya başladı. Dün gece itibariyle uluslararası borsalarda en yüksek 448 USD seviyesine kadar çıkış yaşandığını görünüyoruz. Yazının yayınlandığı tarihte ise; Bitfinex: 443,8 – Btc-e: 438,4 – Bitstamp: 442,6 USD değerinden işlem yapılıyor.

34

Türk borsası BTCTürk’te ise son 10 gündür BTC/TL paritesi ilginç bir seyir izlemekte. Nisan ayının ilk haftasından itibaren piyasa değerinin 30 ila 50 TL altında işlem görülmesine rağmen, aradaki bu fark hala kapanmış değil.

TL bazlı uluslararası piyasa değerine bakıldığında olması gereken BTC/TL değerinin 1250 TL civarında seyretmesi gerekiyor; fakat BTCTürk’te 1 Bitcoin şu an itibariyle 1209 TL’den işlem görmekte. Bu da yatırımcılar için çok büyük bir fırsat anlamına geliyor. Çok yakın zamanda borsalar arasındaki bu fiyat farklının kapanması beklenebilir. Şimdiden daha ucuza Bitcoin satın almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarında fayda var, nitekim böyle fırsatları çok fazla görmüyoruz.

BTCTürk derinlik tablosu:

btcturk

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar