reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı İçin Alt Sınır Hangi Seviyede?

Michael Nye Bitcoin fiyatının 4 bin doların altına düşmeyeceğini ifade etti.
08:00
11 Nisan 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Bitcoin son günlerde uzun süren ayı sezonundan kurtulmuş görünüyor. Heyecan artıyor ve sıklıkla boğa tahminleri yapılıyor. Piyasadaki analistler, tanınmış kişiler görüşlerini paylaşıyor.

Alt Sınır $4000

En çok takip edilen birçok isim halen Bitcoin’in boğalarla buluşacağını düşünüyor. Fiyat tahmininde bulunan bir başka isim ise Titan Ventures kurucusu Michael Nye oldu. Paylaştığı tweet’te Nye Bitcoin’in bir daha 4 bin doların altına inmeyeceğini ifade etti.

https://twitter.com/MrMichaelNye/status/1115879040550875136

Nye’ın tweet’ine cevap veren kullanıcıların büyük çoğunluğu 4 bin doların dip nokta olduğunu düşünüyor. Bazılarına göre şu anki seviyeden düşüş gerçekleşirse BTC fiyatı 4 bin doların altına düşmeyecek. Bitcoin’in aşırı alıma maruz kaldığını öne süren yatırımcılar ise Bitcoin çıkışının 4,900 dolara geriledikten sonra başlayacağını tahmin ediyorlar.

Tabii ki Nye’ın tahminini katılmayanlar da bulunuyor. Nye’ın görüşüne katılmayanların mutabık olduğu bir nokta var; Bitcoin büyük boğa koşusuna başlamadan önce son bir kez daha çok düşük seviyeleri görecek. Yine de Bitcoin 5 bin doların üzerine çıktığı için boğaların artık durdurulamayacağını düşünen yatırımcılar da bulunuyor.

Bitcoin İstatistikleri

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin toplamda 400 milyon işlem sayısını geçti ve 10 yıllık tarihinde yeni bir döneme girdi. Bitcoin 10. doğum gününde önemli psikolojik sınırları aştı. Ayrıca Bitcoin blok başına işlem sayısı bakımından da yeni rekor seviyelerine ulaştı. 2017 boğa sezonunda görülen rakamların yeniden görülmesi ve üzerine çıkılması boğa beklentilerini yükseltti. Son günlerde volatilitede de artış görüldü, bazı uzmanlar fiyat salınımlarının can yakabileceğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.