X


Bitcoin Fiyatı Büyük Tehlikeye Davetiye Çıkartıyor!

Bitcoin fiyatının artması, işlem ücretlerini de tetikledi.
15:10
30 Temmuz 2020

Bitcoin fiyatının Pazar gününden itibaren kendini gösteren yukarı yönlü ivmesi, yatırımcıları olumlu etkilese de ağ sağlığı üzerinde benzer bir etki yaratmadı. Lider kripto para biriminin bu fiyat artışı ağdaki işlemlerin artmasına ve doğal olarak işlem ücretlerinin yine rekor seviyelere kadar çıkmasına yol açtı.

Daha önce 2017 yılının boğa döneminde ve 2019 yılının Temmuz ayında görülen gelişmenin küçücük bir fiyat hareketi ile bile kendini yeniden göstermesi ise yatırımcıların endişelerinin artmasına yol açtı. Bitcoin’in aylar süren konsolidasyon döneminde ağ işlem ücretleri oldukça düşük olsa da şimdi fiyatın artması ile bunlar da rekora doğru ilerlemeye başladı.

Bitcoin İşlem Ücretleri Yine Yükseldi

Bitcoin.com verilerine göre sadece 27 Temmuz tarihinde bile 3 milyar dolar değerinde Bitcoin aktarıldı. Böyle bir yoğunluğun sonucu ise 27 Temmuz tarihinde 2,06 milyon dolarlık işlem ücreti ödenmesi gibi gözüküyor. Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinde yaklaşık olarak %50 oranında bir artış görüldü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu da Bitcoin ağında işlem yapanların hızlı aktarım için ya çok fazla ücret ödemesine ya da düşük işlem ücreti ödeyenlerin uzun bir süre beklemesine yol açacak. Bitcoin ağının önündeki en büyük engellerden birisinin de bu olduğu biliniyor ve söz konusu tıkanıklığın artması, Bitcoin ağının gidişatını olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Bitcoin işlem ücretlerinin normale dönmesi için alternatif çözümler olsa da bunun madenciler ve geliştiriciler tarafından ortak bir şekilde kabul edilmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar