reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı 100.000 Doları Gördü: Binance CEO’su Açıklama Yaptı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatının 100.000 dolara çıkması olayını açıkladı.
10:15
2 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.298 dolardan işlem görüyor ve kritik 11.300 doların altına doğru bir gerileme yaşandı. Aslında BTC/USD işlem çifti sabah saatlerinde bu seviyeyi hızlıca kırıp 12.000 dolara kadar çıkmayı başarmıştı.

BTC’nin 12.000 dolara, Ethereum’un ise 420 dolara çıktığı anlarda gelen beklenmedik bir düşüş ise piyasanın çalkalanmasına yol açtı. BTC son 24 saat içerisinde %8 artış elde etmiş durumdayken gelen bu düşüş ile beraber tekrardan negatif bölgeye geçti. Kaldıraçlı işlem platformlarında pozisyonu likidite olan kullanıcıların yaklaşık 1,4 milyar dolar kaybettiği belirtiliyor.

Bitcoin 99.000 Doları Gördü, Binance’e Tepki Yağdı

Yaşanan bu düşüş, Binance kripto para borsasında ise oldukça ilginç ve tepki çeken bir olaya neden oldu. Binance üzerindeki Bitcoin grafiğine bakıldığında fiyatın 99.900 dolar seviyesine çıktığı ve kısa süre buradan işlem görmeye başladığı görülebiliyor.

Bitcoin‘in böylesine sert bir düşüş yaşadığı anda ve özellikle kaldıraçlı işlem tasfiyelerinin en çok olduğu Binance’in bu gelişmeye ev sahipliği yapması ise tepkileri arttırdı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada BTC fiyatındaki bu değişimin  tek bir kullanıcının verdiği birçok piyasa emrinden kaynaklanan hata olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.