X


Bitcoin, Ethereum ve Yearn.finance Beklentileri: BTC, ETH, YFI ve 2021

Popüler üç kripto para biriminin 2021 yılı fiyat tahminleri.
10:45
9 Ocak 2021

2021 yılı başladığından bu yana kripto para piyasasında oldukça iyi bir görünüm elde edildi. ancak temel ve teknik göstergeleri değerlendiren analistlere göre 3 kripto para biriminin 2021 yılı içinde yükseliş için daha çok alanı bulunuyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Yearn.finance (YFI).

Bitcoin Rallisi Devam Ediyor

Her ne kadar 2021 yılı başlayalı daha 9 gün olmuş olsa da Bitcoin bu kısa zaman diliminde en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Lider kripto para birimi 2020’ye göre yaklaşık %700 arttı ve o zamandan beri en çok kazananlardan biri olarak yerini koruyor.

Bitcoin son olarak 42.000 doları gördü ve şimdilik tüm zamanlar rekoru 42.000 olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in ne zaman bir düşüşe geçeceği şu an için büyük bir belirsizlik olarak karşımıza çıkıyor ve bazı analistler 20.000 dolarlık seviyelerin bir daha görülmeyeceğini düşünüyor. Hatta bazı isimler BTC’nin bir sonraki hedefinin 50.000 ve sonrasında 100.000 olduğu konusunda oldukça ısrarcı görünüyor.

Ethereum’da Rekor Hazırlığı

Bitcoin’in izini takip eden Ethereum’un (ETH) 1 yıl içindeki performansı değerlendirildiğinde çok iyi bir grafik çıkardığı görülüyor. Hem DeFi ekosistemindeki büyüme hem de ETH 2.0’ın başarılı bir şekilde başlatılmış olması ETH fiyatını pozitif etkiledi ve 2020 yılında piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi yüzde 300 artış sergiledi.

Analistlere göre ETH şu an bir birikim aşamasında bulunuyor ve sonrasında başlatacağı ralli çok büyük olacak.

2020’nin Popüleri: YFI

Aslında yukarıda bahsedilen iki kripto para birimi yanında YFI henüz çok yeni bir kripto para birimi. Ancak 2020 yılında sergilediği performans sebebiyle bir döneme damgasını vurdu. YFI 2020 yazında 43.800 dolarlık rekor seviyeyi gördükten sonra düşüşe geçti.

Ancak çoğu analiste göre DeFi token’ları bir altcoin rallisi ile yeniden yükselişe geçecek ve bu durumda YFI kendi rekorunu egale edebilir. YFI ile ilgili detaylı bilgilere “Yearn Finance Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar