X


Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyatı: BTC, ETH ve XRP Neden Durdu?

Kripto para birimlerinin şu an için konsolidasyonda oldukları görülüyor.
15:21
19 Aralık 2020

Geride bırakmaya hazırlandığımız hafta gerçekleşen Bitcoin (BTC) boğa koşusunun oldukça büyük bir heyecan yarattığını ifade edebiliriz. Ancak böyle büyük bir fiyat yükselişinin ardından piyasada şu anda deyim yerindeyse bir nefes alma süreci yaşanıyor. Bu noktada yaşanan ralli sırasında son 48 saat içinde toplam kripto para piyasa değerinin 100 milyar dolar arttığını belirtmek gerekiyor.

Hafta İçi Fiyat Hareketleri

Bitcoin fiyatı 16 Aralık’ta 23.800 dolara kadar yükseldikten sonra konsolidasyon sürecine girdi ve BTC son iki gündür 22.000 dolar ile 23.000 dolar arasında konsolide oluyor. analistler bu konsolidasyon ve nefes alma sürecinin oldukça olağan olduğunu ve bir süre daha devam edebileceğini belirtiyor.

Bunların yanı sıra son bir hafta içinde Bitcoin fiyatının yüzde 25’in üzerinde, Ethereum (ETH) fiyatının yüzde 17’nin üzerinde ve Ripple (XRP) fiyatının yüzde 10’un üzerinde artış sergilediğini belirtmek gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerde de bir konsolidasyon sürecinin yaşandığını ifade edebiliriz. Bu süreçte de yine gözler XRP’nin üzerinde. Çünkü Ripple 1 Aralık’ta 0,30 dolarlık seviyesinden 0,78 dolara kadar yükseldi, ardından büyük bir düşüşle 0,43 dolar bandına geriledi ve Bitcoin’in rallisinin yarattığı etkiyle yeniden 0,65 dolara kadar çıktı.

Ripple Fiyatı

Ripple özellikle son üç yıldır sergilediği negatif fiyat hareketleri ile yatırımcılardan oldukça fazla eleştiri topladı. Ancak son zamanlarda sergilediği fiyat hareketleri biraz yüreklere su serpmiş görünüyor. Peki, XRP bundan sonra nasıl bir yol izleyecek?

Flare Network Spark airdrop sayesinde ciddi bir yükseliş grafiği çizen XRP, airdrop heyecanının bitmesi ile düşmeye başladı. Analistlere göre XRP’nin fiyat hareketini Bitcoin belirleyecek. Ayrıca XRP’nin hem düşüşte hem yükselişte BTC’den çok daha büyük oranlar yakaladığı da ifade ediliyor. Dolayısıyla Bitcoin’in yükselişi de düşüşü de daha büyük şekilde XRP’de kendisini gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum

Birçok analist şu anda Bitcoin’in bir boğa piyasasında olduğunu ve artışının devam edeceğini düşünüyor. Ancak yeni bir ralli öncesinde de çeşitli geri çekilmelerin olabileceği konusunda yatırımcıların dikkatli olması gerektiği ifade ediliyor.

Bunların yanında Ethereum fiyatının da yıl içinde ETH 2.0 gelişmeleri sebebiyle oldukça iyi performans gösterdiğini görüyoruz. analistler hem Etehreum’un hem de Bitcoin’in yükseliş momentumunu devam ettirmesi halinde XRP’nin de bu iki büyük kripto parayı takip edeceğini ve 2021 yılında 1 doları görebileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar