X


Bitcoin ETF Alanında Sadece Birkaç ETF’e Yer Var!

Valkyrie Funds'ın baş yatırım sorumlusu Steven McClurg, Bitcoin ETF alanında sadece birkaç Bitcoin ETF’ine yer olduğunu düşünüyor. 
16:00
27 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF’nin arkasındaki şirket olan Valkyrie Funds’ın baş yatırım sorumlusu Steven McClurg, muhtemelen sadece birkaç ABD Bitcoin vadeli ETF‘inin onaylanacağını düşündüğünü dile getirdi.

“Sadece Birkaç ETF İçin Yer Var”

McClurg yakın tarihli bir röportajda CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin ETF alanı büyüdükçe muhtemelen sadece üç ya da dört Bitcoin ETF’ine yer olacağını düşündüğünü, “Büyüdükçe, muhtemelen sadece üç veya dördümüz için yer olacak.” sözleri ile dile getirdi.

Öte yandan Chicago Ticaret Borsası (CME), ETF’leri Ekim için 2.000 ve Kasım için 4.000 sözleşmeyle sınırladı. McClurg, Bitcoin vadeli ETF alanı büyürse, CME’nin bu sınırları genişleteceğini düşündüğünü de belirtti.

Bunlara ek olarak McClurg, bu alanda rekabetten yana olduğunu da vurguladı. Bu noktada ünlü isim en iyi stratejinin rekabet alanını herkese açmak ve ETF piyasaya süren diğer firmaların içeri girmesine imkan sunmak olacağını ifade etti.

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF, bir Bitcoin vadeli ETF’dir, yani kullanıcılar Bitcoin tarafından desteklenen hisseler almazlar, ancak Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı hisselere yatırım yapabilir. Ancak McClurg, Bitcoin’in fiyatını takip etme konusunda çok endişeli değil.

Öte yandan vadeli işlem ticareti Chicago Ticaret Borsası tarafından düzenleniyor. Bu düzenlemenin en önemli yönlerinden biri, Valkyrie gibi bir ihraççının 1 ayda sahip olabileceği vadeli işlem sözleşmelerinin sayısına bir sınır koymaktır.

Mevcut CME limitleri göz önüne alındığında, McClurg, “Bizim ve diğerlerinin uzaya girmesi için çok yer var. Ekim ayında bu limitlere zaten 4.000 sözleşme ile ulaştınız, bu da geleceğe yayılmaya devam etmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle, diğer aylara gitmek zorunda kalırlarsa, başkalarının daha fazla izleme hatası yaşadığını göreceğiz.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar