X


Bitcoin Düşüşü Alım Fırsatı Mı? Aylar Sonra BTC İlk Defa Bu Seviyeye Düştü!

Aylar sonra yeniden bu fiyatları görüyoruz. Bu durum yatırımcılara alım fırsatı mı sunuyor?
19:30
10 Ocak 2022

Kripto para piyasalarındaki volatilite bugün rekor seviyede arttı. Bitcoin (BTC) 42.000 dolar seviyelerinden 39.700 dolara kadar düştü. Bu düşüş çok sayıda marjin yatırımcının pozisyonlarını tasfiye etti. Peki Bitcoin’in bu düşüşü BTC ve altcoinler için bir yatırım fırsatı mı?

Aylar Sonra BTC İlk Defa Bu Seviyeye Düştü!

Bitcoin (BTC), 10 Ocak’ta Eylül 2021’den bu yana ilk kez 40.000 dolarlık dönüm noktasının altına düştü ve altı hafta önce başlayan düşüşün dibini yaptı. En azından şimdilik dip yaptı çünkü 42.000 dolar desteğini kaybeden BTC’nin 38.000 bölgesini yeniden test etmesi ihtimali var. Eğer kısa vadede fiyat 42.000 doların üzerinde tutunamazsa bu yatırımcılardaki korkuyu da artıracaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Michaël van de Poppe, “Ve korkunun daha da hızlanacağı 40 bin dolarlık Bitcoin bölgesine dalıyoruz” dedi. Yatırımcı ve analist Rekt Capital için ilk destek noktası BTC/USD için iki Bollinger Bandının alt kısmında yer alıyor ve spot fiyat artık “çok yakın”.

Van de Poppe şunları söyledi:

“İnsanlar, piyasaların daha da düşmesini bekledikleri için bu aşamada kısmen satmayı düşünüyorlar. Bunun yanında, çoğu insan sadece aşağı ineceğimizi varsayıyor, çünkü şu anda bir ayı tezi birincil senaryo oldu”.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin yeniden 40.000 doların üzerinde alıcı buluyor.

Milyonlarca Dolarlık Tasfiye

Coinglass’tan elde edilen veriler, kripto marjin işlemlerinde 120 milyon dolara ulaşan tasfiyelere işaret ediyor. Dakikalar içinde yaşanan düşüş long pozisyon açan birçok yatırımcının para kaybetmesine sebep oldu. Bunun toplam 57,25 milyon doları Bitcoin‘de ve 38,03 milyon doları Ethereum‘da tasfiye edildi.

Bitcoin, son 24 saat içinde 90 milyon dolara yaklaşan toplam tasfiyesiyle zirveye oturdu. Dip bekleyen ve mevcut fiyatı alım fırsatı olarak gören yatırımcılar şimdilik zararlarını göğüslemek durumunda kaldı. Eğer piyasadaki korku atmosferi dağılmazsa bu seviyelerden alım yapmak yatırımcıları zarara sokabilir.

Ethereum (ETH) Ekim ayının başından bu yana ilk defa 3.000 doların altına sarktı. Uzun vadeli yatırımcılar için mevcut fiyatlar son derece cazip olabilir. Sonuçta haftalar önce birçok yatırımcı bu bölgelere işaret edip alım yapmadığından dolayı pişmanlığını paylaşıyordu. Belki de haftalar sonra yine benzer şeyler söylenecek. Kripto para piyasalarının maalesef volatilitesi yüksektir ve burada tahminler “belki” ile başlar aynı şekilde biter.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar