reklamı kapat

“Bitcoin Daha Yeni Başlıyor”

Kraken iş geliştirme direktörü, Bitcoin’in daha yeni başladığını ve şu anki yatırımcıların dahi erken yatırımcı olduğunu dile getirdi.
09:00
7 Mayıs 2020

Kraken iş geliştirme direktörü yaptığı son açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin‘in daha yeni başladığını dile getirdi.

Bitcoin Yeni Başlıyor

Dailyhodl’ın haberine göre paylaştığı yeni bir Twitter gönderisinde Dan Held (diğer adıyla Dan Hedl), BTC’nin piyasaya sürülmesinden 10 yıl sonra, en iyi kripto para biriminin sahiplerinin hala erken yatırımcı olarak kabul edilebileceğine inandığını dile getirdi. Dan Held konuyla ilgili tweet’inde, “Eğer bu tweet’i okuyorsanız hala erken Bitcoin yatırımcısısınız.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte kripto veri firması olarak tanınan Glassnode’nin kurucusu ve analisti Rafael Schultze-Kraft da Held’in iddialarını desteklediğini belirtiyor. Schultze-Kraft Bitcoin’in piyasa boyutunu altın, ABD hazineleri ve küresel para arzı ile karşılaştıran Blockchain veri platformundan veri aktarıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin’de ne kadar erken yatırımcı olduğumuzu merak ediyorsanız, göreceli piyasa boyutuna bir göz atın.

Bunların yanında CoinMarketCap‘in en son verilerine göre, lider kripto para biriminin piyasa büyüklüğü şu anda yaklaşık olarak 165 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Ayrıca BTC, COVID-19‘un neden olduğu ekonomik gerilemeden tam olarak kurtulmuş olmasa da, güzel bir iyileşme gösterdi ve 1 Ocak’tan bu yana %24 oranında arttı.

Genel Piyasa Duyarlılığı

Glassnode, genel piyasa duyarlılığının BTC nezdinde yükselişe geçtiğini ve on-chain faaliyetlerin son haftalarda önemli ölçüde arttığını ifade ediyor. Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Fiyatla birlikte on-chain temeller de düşüş öncesi seviyelere ulaşıyor. Ocak ve Şubat aylarında on-chain faaliyette önemli bir artış görüldü ve Mart ayında bu oranlar düştü ancak şimdi önceki seviyelere dönüyor… İşlem başına gönderilen BTC sayısındaki artış, etkinliğin yatırımcılar ve piyasa oportünistlerinden ziyade daha büyük yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.