X


Bitcoin Cash Yeni Ethereum Mu Oluyor?

Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver Bitcoin Cash’e getirilmesi muhtemel radikal değişiklikler hakkında konuştu.
08:00
14 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin Cash’in en büyük destekçisi ve Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni video’da Bitcoin Cash’in Ethereum gibi bir platforma evrilebileceğini ima etti. Ayrıca Bitcoin.com için bir ICO kampanyası düzenlemeyi düşündüğünü belirtti.

Bitcoin Cash’e Wormhole Cash isimli yeni bir protokol geliyor. Yeni protokolle birlikte BCH platformunda tıpkı Tron ve Ethereum’da olduğu gibi yeni token’lar yaratılabilecek. Ver bunun yanı sıra ICO düzenleyerek Bitcoin.com’un fonksiyonunu tamamlamak istiyor.

11 Ağustos’ta yayımlanan söz konusu video’da Ver ve Bitcoin.com sitesinin baş geliştiricisi Corbin Fraser BCH’de ve sitede yapılabilecek olası geliştirmeler hakkında sohbet etti. Yeni token’ların yaratılmasına önayak olacak protokole dair Fraser şaka yollu bir yorum yaptı:

Öyle ya da böyle ICO’lar ve CryptoKitties yakın gelecekte muhtemelen Bitcoin Cash’e geliyor.

Crypto Kitties Ethereum ağına büyük bir hacım ve hareketlilik getirmiş popüler bir oyun. Fraser bu referansla Wormhole sayesinde Bitcoin Cash’te geliştirilebilecek merkezsiz uygulamalara atıfta bulunuyor.

Oyunların ve ICO’ların Bitcoin Cash ağına entegre edilmesiyle ilgili bu yoruma karşılık Ver, (Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki tartışmada büyük tartışmalara yol açan) Bitcoin.com web sitesi için bir ICO düzenlemeyi düşündüğünü dile getiriyor.

Muhtemelen onlar (ICO’lar ve oyunlar) da Bitcoin.com’a geliyor. Hatta platformun oyunlar kısmı için belki kendi ICO’muzu düzenler, belki de bir token basarak kar paylarını dağıtabilir veya paranın bir kısmını kullanabiliriz; açık piyasadaki token’ları geri almak için.

Video’da konuşulanların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz net değil. Şayet gerçekleşirlerse, Bitcoin Cash tamamen yeni bir kimlik kazanır ve Bitcoin.com tartışması daha da büyür.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar