Bitcoin Cash (BCH), NEM (XEM) Ve Enjin Coin (ENJ) Fiyat Analizi

Çin'in kripto paralara yönelik yasaklarıyla sarsılan piyasa, toplu bir düşüş eğilimi gösteriyor. Peki Bitcoin Cash, NEM ve Enjin Coin'de durum ne?
19:20
24 Eylül 2021
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Teknik Analiz ve Yorumları
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin’in kripto para yasağı, toparlanmak üzere olan piyasaya, ağır bir darbe vurdu. 45.000 dolar fiyat seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, haberin yayılması ile birlikte tekrardan 41.000 dolar seviyelerine geriledi. Yazının yazıldığı an itibariyle (24 Eylül 2021) lider kripto para BTC, 42.400 seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH), son 24 saat içinde %7 civarında bir düşüş kaydederek 505 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. BCH, gün içinde güçlü destek noktası olan 504 dolar bandına dokundu. Bu fiyat hareketi, Bitcoin Cash’in son birkaç aydaki en düşük seviyeyi kaydetmesine neden oldu.

Tüm güncel veriler ve göstergeler, piyasadaki satış baskısının alım baskısını geçtiğini gösteriyor. Piyasadaki satın alma baskısı artar da fiyatlarda genel bir toparlanma olursa, Bitcoin Cash’in (BCH) karşılaşacağı ilk direnç seviyesinin 539 dolar olduğu ve bu seviyenin aşılması durumunda da bir sonraki direnç seviyesinin 578 dolar olduğu görülüyor.

NEM (XEM)

NEM (XEM) de, son 24 saat içinde %9 civarında değer kaybederek 0,143 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. XEM’de de en yakın destek seviyesinin 0,140-0,138 dolar bandının olduğu görülüyor. Direnç seviyesi olarak da ilk olarak 0,158 dolar, aşması durumunda ise 0,186 dolar olarak XEM yatırımcılarının karşısına çıkıyor.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ) ise, son 24 saat içinde %7 civarında bir düşüş kaydederek 1,33 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Gün içinde güçlü destek seviyesi olan 1,22 dolar bandına yaklaştı. Ancak ENJ, bu destek seviyesinin altına düşmeyerek 1,32 dolar seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı. Piyasadaki genel düşüş eğiliminin tersine dönmesi durumunda da, ENJ için ilk direnç bölgesi 1,48 dolar ile 1,58 dolar bandı olarak görülüyor. Bu bandı aşması durumunda ise ENJ, 1,82 dolar seviyelerine bir atak yapabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar