X


Bitcoin Bulut Madencilik Tekrar Yükseliyor ve Kazandırmaya Başlıyor

15:35
9 Kasım 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin dünya üzerinde yankı bulmaya başladıktan ve büyük kitlelere ulaştıktan sonra bazı girişimciler kripto paralarıdaki ışığı görerek kendilerine yeni kazanç yolları açtılar. Bunlardan en çok kullanılanı ve belki de en suistimal edileni bulut madencilik (cloud mining) şirketleri oldu.

Öyle ki bu zamana kadar yüzlerce bulut madencilik şirketi büyük umutlarla açıldı ve sonları bir çok kullanıcı için hayal kırıklıklarıyla bitti. Önceki yazılarımızda da belirtiğimiz ve okurlarımızı uyardığımız gibi, bu sektörde bulut madencilik adı altında hizmet veren yüzlerce ponzi (türkçe bilinen ismi ile Titan zinciri) yer alıyor. Bu şirketlerin çok küçük miktarı gerçek madencilik yaparken, çoğu ponzi şeklinde kendilerine çekebildikleri kullanıcıları kandırıyor ve paralarını deyim yerindeyse çalıyor.

Bu yazımızda gerçek madencilik yapan bir kaç firmadan biri olan Genesis Mining‘e bir göz atacağız. Genesis 2013 yılından bu yana bulut madencilik hizmeti veriyor ve mühendisler, tasarımcılar ve yöneticilerden oluşan 10 kişilik bir çekirdek gruptan oluşuyor.

Bu yazıyı hazırlamamızın nedenlerinden biri, son zamanlarda artan Bitcoin fiyatıyla birlikte bulut madenciliğin tekrar cazip hale gelmesi. Bitcoin fiyatının 230 seviyelerinden şu anda 400 dolar seviyelerine çıkması, ROI’yi (yatırımın geri dönüş süresini) kısalttı ve bulut madencilik yatırımlarını daha mantıklı hale getirdi.

Genesis Mining yaz sonu itibariyle yatırımlarını arttırarak İzlanda’da yeni bir madencilik veri merkezi kurdu, aşağıda konuyla ilgili tanıtım videosunu görebilirsiniz. Bu yatırımlarla beraber dünya üzerindeki gerçek bulut madencilik yapan firmalar arasındaki payını da hatırı sayılır bir şekilde de arttırdı.

Şirket tarafından sunulan madencilik paketlerine son zamanlarda oldukça fazla rağbet gösteriliyor. Şu anda 1 yıllık kontratlar tekrar stoklara girdi ve tekrar kısa bir zaman içerisinde tükenmesi bekleniyor.

İndirim Kodu: Zf6Nkm

Genesis şu anda 1 yıllık kontratın dışında ömür boyu kazanç getiren paketleri de sunuyor ve bu paketler bir kez satın alındıktan sonra cihazın üretim ömrü dolana kazar size kazandırmaya devam ediyor. Alacağınız ödemeler ise günlük olarak hesabınıza geçiyor. Eğer gerçek madencilik yapan Genesis Mining’e bulut madencilik yatırımı yapmayı düşünüyorsanız, yukarıda verdiğimiz kod ile satın alımınızda %2,5 anında indirim sağlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar