X


XBT / USD Haftalık Bitcoin Teknik Analizi 09.11.2015

09:22
9 Kasım 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

XBT/USD paritesinin günlük fiyatları ile haftalık yaptığımız analizde, geçtiğimiz hafta volüm ossilatörünün de paralel seyretmesi ile Bollinger +2 bandının da üzerinde kalarak fiyatın 370$`a doğru bir hareket yapabileceğini iletmiştik. Hafta arası yaşanan 500$`ın görülmesine neden olan hızlı yükseliş içinde 350$ seviyesine bir geri çekilmenin mümkün olabileceğini yazımızda iletmiştik.

Öngörülerimize paralel şekilde gerçekleşen hareketlilik sonunda şu an için fiyat, teknik analiz için takip ettiğimiz Bitstamp borsasında 370$ civarında seyretmektedir. Fiyat Parabolik SAR`ın altında seyretmekle beraber, 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde seyretmektedir. Bu seviyeler önemlidir. Çünkü 2014 Kasım ayından beri bir yıllık sürede 400$`lı seviyeler görüşmemiştir. Bu nedenle önemli bir direnç noktasıdır. Hızlı hareketlerle kırılmış ancak destek olarak geri dönülmüştür.

Bollinger +2 bandının üzerinde fiyatların seyretmesi daha önce de ilettiğimiz gibi hacim desteği olmadan pek mümkün değildir. Hacim desteği olmadığı müddetçe ya fiyat belli bir seviyede seyredip, Bollinger bandının yükselmesi ile içerisine gireceklerdir, yada düşerek girecektir. Her iki durum içinde 350$ seviyesi önemlidir. Bu seviyenin üzerinde durabilirse, fiyat hafta içerisinde Bollinger bandının içerisine girebilir. Yine hacim destekli yukarı yönlü bir hareketlilik yaşanırsa daha önce görülen 500$ seviyesi test edilebilir. Ancak görülmez ve yüksek hacim ile bir geri çekilme olursa 300$ seviyesi görülmesi muhtemeldir.

Yardımcı indikatörlere baktığımızda karışık bir durum söz konusudur. Yaşanan hızlı hareket teknik analizi zorlaştırmıştır. Kar-zarar durdurma açısından direnç ve destek seviyeleri takip edilmelidir.

Yukarı Yönde Direnç : 400$ – 450$ – 500$

Aşağı Yönde Destek : 350 $ – 300 $ – 270$

Diğer indikatörler;

RSI(14)                 67.124   Al

STOCH(9,6)        49.112   Nötr

STOCHRSI(14)   0.000     Aşırı Satış

MACD(12,26)    30.540   Al

Williams %R       53.889   Nötr

CCI(14)                 48.55     Nötr

Heiken  Ashi                      Sat

https://www.tradingview.com/x/r90dBMqC/

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar