reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yine Aynı Noktaya Takıldı: Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Bitcoin takıldığı bu noktanın üstüne çıkabilecek mi?
14:17
27 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para piyasasının tamamı geçtiğimiz hafta ve aylarda belirli bir yöne doğru hareket etme konusunda zorluk yaşadı. BTC’nin bir aşağı bir yukarı sallandığı şu günlerde kripto para sektörünün de ona ayak uydurduğu ve tam anlamıyla ne bir yükseliş ne de yükseliş trendi yaşandığı görülüyor.

Aslında BTC/USD işlem çiftinin 10.700 dolar seviyesine kadar yükselip 10.200 dolara düşüşüne tepki vermesi piyasayı bir anda canlandırdı. Ethereum, XRP, Litecoin, Binance Coin ve bunun gibi birçok kripto para birimi  BTC ile yükselişe geçti.

Bitcoin “En Büyük Düşmanı” İle Karşı Karşıya

Şimdi ise Bitcoin’in 10.800 dolar direnci ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. Aslında Bitcoin’in bunu kırması durumunda bile karşısında çok büyük bir engelin olacağı görülmekte. 200 günlük üssel hareketli ortalamanın desteklediği 11.000 dolar direnç noktası, BTC için yine büyük bir engel teşkil ediyor ve bunun kırılması her şeyin önünü açabilir.

Tanınan kripto para analisti TeddyCleps de bu noktaya vurgu yaparak BTC‘nin tek düşmanının burası olduğunu vurguladı. Bunun üstüne çıkılması durumunda BTC fiyatının çok hızlı bir yükseliş elde edebileceğini ifade eden analist, 11.000 doların önemini vurgulayan kişilerden sadece birisi oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.