f Bitcoin (BTC), Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum! › COINTURK

Bitcoin (BTC), Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Özet

  • Kripto para piyasası, günün ilk saatlerindeki yükselişin ardından sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçti.

  • Lider kripto para birimi BTC, 26.000 dolar seviyelerinin altına geriledi.

  • Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geri çekildi.

  • Piyasa etkisi: Nötr
15:30
8 Eylül 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün ilk saatlerinde hızla yükselişe geçerek 26.350 dolar seviyelerini aşsa da kısa bir süre içerisinde yeniden düşüşe geçerek 25.800 dolar seviyelerine geriledi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1625 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin’de (BTC) Son Durum

Kripto para piyasası, günün ilk saatlerinde hızla yükselişe geçse de sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 25.350 dolar seviyelerini aşmasının hemen ardından kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 25.800 dolar seviyelerine geriledi.

Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1625 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri, CMC verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi, sabah saatlerinden bu yana çeşitli oranlarda değer kayıpları kaydetti.

Kripto para piyasasındaki volatilite de yeniden artış gösterdi. Coinglass’ın güncel verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 90 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasası Yeniden Düşüşte

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte BNB 214 dolar seviyelerinden, XRP 0,49 dolar seviyelerinden, Cardano (ADA) 0,25 dolar seviyelerinden, Dogecoin 0,062 dolar seviyelerinden, Solana (SOL) 19,6 dolar seviyelerinden ve TRON (TRX) ise 0,078 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki düşüş eğiliminin etkisiyle Synthetix (SNX), dYdX (DYDX), Polygon (MATIC), ApeCoin ve Uniswap (UNI) gün içerisinde yüksek oranlarda değer kayıpları kaydetti.

Öte yandan piyasadaki düşüş eğilimi ve BTC‘deki değer kayıplarına karşın gün içerisinde yükselişlerine devam ederek piyasadan pozitif ayrışan kripto para birimleri de oldu. Cronos (CRO), Render (RNDR) Aave (AAVE) ise CMC verilerine göre piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında, yüzdelik olarak günün en çok yükselen kripto para birimlerinin başında yer aldı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI