reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yeniden Hareketlendi: Piyasa Eski Günlerine Dönüyor mu?

Bitcoin rallisi başladı mı?
13:05
9 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve genel olarak bütün kripto para sektörü neredeyse 1,5 aydır ayı piyasasında bulunuyor. Bitcoin’in 12.000 dolar seviyesinden Eylül ayının başlarında 10.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi piyasadaki yükseliş beklentilerini durdurdu.

BTC, Ekim ayının başlarına kadar bu şekilde ilerlese de son günlerdeki birkaç gelişme kesinlikle piyasaya can suyu oldu. İlk olarak BitMEX kripto para borsasına açılan dava ile oluşan panik, CEO’nun istifa etmesi ve işlerin toparlanması ile geride kaldı.

Bitcoin Kafasını Kaldırdı: Ralli Yakın

Bunun devamında dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin aldığını ve almaya devam edeceğini açıklaması, Bitcoin fiyatının şahlanmasını sağladı. Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.800 dolardaki direnç noktasını da kırdı ve 10.887 dolardan işlem görmekte.

BTC son 24 saat içerisinde %3 yükseliş elde ederken Ethereum %4,63, Polkadot %10, Chainlink ise %11 artış yakaladı. Yani şu an için BTC’nin hafif yükselişi altcoin’lerin ciddi artışlar elde etmesine yol açtı. Özellikle DeFi sektörü ile ilgili kripto para projeleri son haftalardaki %40 ve üzeri düşüşlerini telafi etmeye başladı.


Bitcoin‘in ve piyasanın gerçekten de eski günlerine dönmesi için ise BTC/USD işlem çiftinin 11.700 dolar seviyesinin üstüne çıkması gerekiyor. Birçok kripto para analisti BTC’nin bu direnci kırmasından sonra gerçek bir rallinin başlayacağını düşünmekte ve BTC buna yönelik ilk sinyalleri vermeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.