reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının İhtiyacı Olan Gelişme Ufukta Gözüktü

Bitcoin, teşvik ödemesi ile harekete geçti.
18:51
1 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir süredir arafta olduğu bilinen bir gerçek ve fiyat bir türlü tam olarak istenilen seviyelerin üstüne çıkmayı başaramadı. Eylül ayının başlarında sert bir gerileme ile 10.000 dolar bandının altına inme tehlikesi ile karşı karşıya kalan BTC bunun devamındaki haftalarda yeniden 10.700 dolar seviyesine kadar çıktı.

Ancak şu an Bitcoin de dahil birçok varlığın gidişatının ABD’li yetkililere ve ABD’den gelecek habere bağlı olduğu biliniyor. Koronavirüs ile mücadelede vatandaşlara dağıtılan teşvik ödemelerinin ilk ayağı başarılı bir şekilde tamamlansa da bunun ikinci ayağı için henüz net bir şey kararlaştırılmadığı biliniyor.

2,2 Trilyon Dolar, Bitcoin’e Yükseliş Getirebilir

ABD Başkanı Donald Trump ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin bunun için bastırsa da muhalefetin tanınan ismi Nanci Pelosi Kongre’nin buna onay vermesini engelliyordu. 2,2 trilyon dolarlık Koronavirüs teşvik ödemelerinin geciktirilmesi ve kabul edilmemesi, Bitcoin ve bunun gibi riskli varlıklar için bir düşüş ihtimali teşkil ediyordu.

Bugün ise Mnuchin v e Pelosi’nin bir araya geldiği ve Koronavirüs teşvik ödemeleri için olumlu bir konuşmanın gerçekleştirildiği aktarıldı. Eğer 2,2 trilyon dolarlık Koronavirüs teşvik ödemeleri Kongre tarafından da onaylanırsa yatırımcıların risk iştahı artar ve BTC fiyatı da bundan olumlu yönde etkilenebilir.

Lider kripto para birimi BTC için şu an en büyük gelişmelerden birisi olarak görülen bu durumun çözüme bağlanması kesinlikle yeniden 11.000 doların üstüne çıkış sinyali olarak algılanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.